Έκανε… ποδαρικό στις καθυστερήσεις – Η Τριγλία 2-1 την Ατλαντίδα

Θρίλερ με το καλημέρα στο γήπεδο της Ραφήνας! Η Τριγλία συνέχισε από εκεί που είχε μείνει και επικράτησε της Ατλαντίδας στην 1η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣΑΝΑ με σκορ 2-1 χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μεϊμάρογλου στις καθυστερήσεις του ματς.

Οι Ραφηνιώτες μετά το απόλυτο που είχαν την περσινή χρονιά, που όμως διακόπηκε λόγω κορονοϊού στην λήξη του πρώτου γύρου, κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο, έστω και στο 93΄ και δείχνουν πως και την φετινή χρονιά θα είναι μία υπολογίσιμη δύναμη στον δύσκολο μαραθώνιο της Α΄ κατηγορίας.

Το σκορ άνοιξε ο Σένε στο 21′ με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Γ. Τσούκα, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Αντ. Αδαμίδη στο 38′ εκμεταλλευόμενος τα λάθη της αμυντικής γραμμής των κιτρινόμαυρων.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ξεκάθαρο πως όποιος από τις δύο ομάδες πετύχει γκολ, αυτός θα φύγει νικητής από το γήπεδο. Η ομάδα του Γ. Παπακωστούλη έδειξε ότι το ήθελε παραπάνω και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ζαφειρόπουλος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Είχαμε φτάσει πια στο 93′, όταν ο Μεϊμάρογλου από την άσπρη βούλα έστειλε την μπάλα δεξιά και τον αντίπαλο τερματοφύλακα αριστερά για να σημειώσει το τελικό 2-1.

Με ελλείψεις κατέβηκε η Τριγλία, αλλά παρότι δεν έπαιξε καλά, οι παίκτες της είχαν διάθεση, πάθος και πίστη για τη νίκη. Η Ατλαντίδα έδειξε πολύ καλά στοιχεία και σίγουρα θα παίξει σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του  φετινού πρωταθλήματος.

Το φιλμ του αγώνα

21′ Σέντρα του Γ. Τσούκα, κεφαλιά του Σένε 1-0

27′ Δυνατό σουτ του Γ. Τσούκα άουτ

38′ Ο Αντ. Αδαμίδης από κοντά γράφει το 1-1

41′ Ο Τζίτζης από πλεονεκτική θέση πλασάρει άουτ

44′ Κεφαλιά του Σένε δεν είχε ευτυχή κατάληξη

58′ Ο Σιούτης χάνει μεγάλη ευκαιρία για να βάλει την ομάδα του μπροστά στο σκορ

62′ Άστοχο σουτ του Δελαπόρτα

73′ Δοκάρι σε σουτ κεραυνό του Κ. Τσούκα

77′ Δυνατό σουτ του Τζίτζη, έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων

86′ Κεφαλιά του Κωτσάκη, μπλόκαρε θεαματικά ο Αυγερινός

89′ Ο Κ. Τσούκας σούταρε ψηλά άουτ από θέση βολής

92′ Ανατροπή του Ζαφειρόπουλου μες στην περιοχή της Ατλαντίδας

93′ Ο Μεϊμάρογλου ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 2-1