Επική πρόκριση με ανατροπή για Μάχη Μαραθώνα, 2-1 τον Κεραυνό στην Κερατέα!

Τεράστια πρόκριση στην Κερατέα πήρε η Μάχη Μαραθώνα, που επικράτησε 2-1 του τοπικού Κεραυνού με ανατροπή.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν καλύτερη εικόνα σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια τους, αλλά δέχτηκαν δύο γκολ από λάθη της άμυνας και του τερματοφύλακα, με τους φιλοξενούμενους να κρατάνε ως το τέλος το υπέρ τους σκορ αμυνόμενοι σωστά.

Το σκορ άνοιξε ο Κεραυνός με εκπληκτικό σουτ του Γκαβασιάδη έξω από την περιοχή στο 7ο λεπτό, αλλά κράτησε το προβάδισμα μόλις για τρία λεπτά, αφού στο 10’ ο Παρούσος με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια. Η μεγάλη ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους ήρθε στο 21’ , όταν από παράλληλη σέντρα και λάθος εκτίμηση του Ανδριανού, ο Σελαμάι πλάσαρε στην κενή εστία.

Ο Κεραυνός μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος, δημιούργησε φάσεις αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Παππά να κρατάει τη νίκη για την ομάδα του ως το τέλος.

*Μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής του Κεραυνού, Θανάσης Πετούρης, συνεχάρη τον Αλέξανδρο Δραγάτη και τους βοηθούς του για την άψογη διαιτησία.

*Μέσα στα επόμενα 24ωρα αναμένονται εξελίξεις στο Κεραυνό, καθώς αναμένεται να υπάρξουν ανακατατάξεις στο ρόστερ…

Διαιτήτευσαν οι Δραγάτης, Πολυχρονιάδης, Β. Τζαφόλιας.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ. (Θ. Πετούρης): Ανδριάνος, Κοντιζάς (70’ Μεγαγιάννης), Λιούμης, Τσίκλος, Αναγνώστου (85’ Μπούμπας), Κατσίκης (65’ Ζαγουρής), Βαγγέλι Π. (55’ Μάτι), Βαγγέλι Ν., Γκαβασιάδης, Κοντογιάννης, Μαγγανάς.

ΜΑΧΗ ΜΑΡ. (Α. Σιδηράς): Παππάς, Καχόπουλος (66’ Νάτσης), Φλώρος (60’ Ρήγας), Βούσουλας, Σαββουλίδης, Καραλής, Τσέλα (74’ Σένε), Σελαμάι (46’ Τζήμας), Δημγκιόκα, Παρούσος, Κατσάναη.