ΕΠΣΑΝΑ: Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής (11/10)

Συνεχίστηκαν την Κυριακή (11/10) τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΑΝΑ με αναμετρήσεις και στις τρεις τοπικές κατηγορίες.

Στην Α’ κατηγορία για τον 2ο όμιλο ο Θησέας Νέας Μάκρης ήταν επιβλητικός απέναντι στα Γλυκά Νερά τα οποία κέρδισε με 5-1, ενώ ο Άρης Βούλας νίκησε 1-0 το Κορωπί. Στον 1ο όμιλο η Δόξα Άνοιξης επικράτησε 3-2 του Αχαρναϊκού.

Για τη Β’ κατηγορία καρέ τερμάτων και νίκες με 4-0 για Κεραυνό Κερατέας με Νικολακάκη και Νίκη Δροσιάς στο Γραμματικό τον Ραμνούς, ενώ στη Γ’ κατηγορία η Α.Ε. Πικερμίου επικράτησε εκτός έδρας του Νικηφόρου με 2-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της Κυριακής (11/10):

Α’ ΕΠΣΑΝΑ

5η αγωνιστική

1ος όμιλος

Δείτε ακόμα:  “Τρένο” η Τριγλία Ραφήνας! Νίκησε και στα Γλυκά Νερά, 7 στα 7 και συνεχίζει!

Αχιλλέας Κ. Αχ.-Παλλαυρεωτικός 1-2

Δόξα Άνοιξης-Αχαρναϊκός 3-2

2ος όμιλος

ΠΑΟ Καλυβίων-Παθιακάκης 1-1

Θησέας Ν.Μ.-Γλυκά Νερά 5-1

Άρης Βούλας-Κορωπί 1-0

Β’ ΕΠΣΑΝΑ

6η αγωνιστική

Κεραυνός Κερ.-Νικολακάκης 4-0

Ραμνούς Γρ.-Νίκη Δροσιάς 0-4

Ολυμπιακός Β.-Νικητές Ανθ. 3-0

Γέρακας-ΑΟ Αυλών 1958 2-1

Γ’ ΕΠΣΑΝΑ

4η αγωνιστική

Συκάμινο-Εθνικός Λυκίας 2-1

Νικηφόρος-ΑΕ Πικερμίου 1-2

ΑΟ Παιανίας-Φοίβος Βάρης 3-2

ΑΕ Μενιδίου-Δόξα Κορ. 4-3

Το Σάββατο

Α’ ΕΠΣΑΝΑ

1ος όμιλος
Κρυονέρι-Σαρωνικός Αν. 0-2 οριστική διακοπή
Ατλαντίδα-Μάχη Μαρ. 2-1
Άρτεμις-Παλληνιακός 1-1

2ος όμιλος
Άνοιξη-Τριγλία Ραφ. 0-7
Σταμάτα-Ολυμπιακός Αγ. Στ. 1-1

Β’ ΕΠΣΑΝΑ

Πρωτέας Π.Φ.-Ωρωπός 4-0
Λαυρεωτική-Μαύρος Αετός 2-2
Βουλιαγμένη-Παμπαιανικός 2-0

Γ’ ΕΠΣΑΝΑ

Πανσταυραϊκός-Δόξα Αγ. Άννας 2-3
Διόνυσος-Κουβαράς 4-1

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α΄ΕΠΣΑΝΑ (1ος όμιλος)

Β. ΑΓ. Ν. Ι. ΗΤ. ΓΚΟΛ
1. ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ 10 4 3 1 8 1
2. ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ 10 5 3 1 1 8 5
3. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 8 5 2 2 1 7 4
4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 8 4 2 2 4 1
5. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 8 5 2 2 1 8 7
6. ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ 6 5 2 3 7 10
7. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 5 5 1 2 2 9 12
8. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 4 5 1 1 3 4 10
9. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ 4 5 1 1 3 6 8
10. ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ 2 5 2 3 5 8
Δείτε ακόμα:  Δείτε live το Αήττητος Σπάτων - Φωστήρας

 

Α΄ΕΠΣΑΝΑ (2ος όμιλος)

Β. ΑΓ. Ν. Ι. ΗΤ. ΓΚΟΛ
1. ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ  15 5 5 14 1
2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ 11 5 3 2 8 3
3. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 10 5 3 1 1 7 2
4. ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ 8 5 2 2 1 11 7
5. ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ 6 5 1 3 1 8 9
6. ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ 5 5 1 2 2 5 5
7. ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ 4 5 1 1 3 5 6
8. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 4 5 1 1 3 10 11
9. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ 2 5 2 3 5 14
10. ΑΝΟΙΞΗ 2 5 2 3 3 18

 

Β΄ΕΠΣΑΝΑ

Β. ΑΓ. Ν. Ι. ΗΤ. ΓΚ.
1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 15 6 5 1 19 4
2. ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ 14 6 4 2 15 5
3. ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ 13 6 4 1 1 13 3
4. ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ 12 6 4 2 12 11
5. ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ 10 6 3 1 2 7 8
6. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 10 6 3 1 2 15 8
7. ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 10 6 3 1 2 13 10
8. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 8 6 2 2 2 6 7
9. ΑΟ ΑΥΛΩΝΟΣ 1958 7 6 1 4 1 5 3
10. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ 5 6 1 2 3 6 12
11. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 4 6 1 1 4 3 10
12. ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ 4 6 1 1 4 5 17
13. ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 3 6 3 3 6 13
14. ΑΟ ΡΑΜΝΟΥΣ 1 6 1 5 1 15
Δείτε ακόμα:  Κύπελλο ΕΠΣΑΝΑ: Τα ζευγάρια της Γ' φάσης (βίντεο)

 

Γ΄ΕΠΣΑΝΑ

Β. ΑΓ. Ν. Ι. ΗΤ. ΓΚ.
1. ΑΟ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ 10 4 3 1 9 2
2. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ 7 3 2 1 7 4
3. ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑ 7 4 2 1 1 7 6
4. ΑΕ ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 7 4 2 1 1 11 5
5. ΑΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ 7 3 2 1 6 3
6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 6 3 2 1 7 4
7. ΑΟΜ ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΙΚΟΣ 5 4 1 2 1 7 6
8. Α.Ο ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ 4 4 1 1 2 8 9
9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 4 3 1 1 1 4 5
10. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ 3 4 1 3 4 9
11. ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΥΚΙΑΣ 2 4 2 2 4 7
12. ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1 4 1 1 2 5 8
13. Α.Π.Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 4 4 4 15