Φιλική ήττα 1-0, για την Τριγλία Ραφήνας στο Κερατσίνι

Eλλείψει αγωνιστικών υποχρεώσεων , λόγω της διακοπής του Πρωταθλήματος, Κερατσίνι  και Τριγλία Ραφήνας έδωσαν φιλικό αγώνα, στον οποίο νικητές αναδείχθηκαν οι γηπεδούχοι με 1-0 ,χάρις στο γκολ του Πασαλίδη στο 76, από πέναλτι που κέρδισε ο Τσουβαλτσίδης.

Οι “Ροσονέρι” ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και απώλεσαν σπουδαίες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με πρωταγωνιστή τον Μπερνιδάκη(2 φορές) και άλλη μία με τον Καλογιάννη με το ημίχρονο να λήγει στο 0-0.

Στην επανάληψη, το σκηνικό δεν άλλαξε, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι ,αλλά οι “κιτρινόμαυροι” έχασαν πολύ καλή ευκαιρία σε κεφαλιά μέσα από την περιοχή ύστερα από κόρνερ που έδιωξε ο Φραντζεσκάκης στη γωνία του.

Τελικά στο 76 , ο Τσουβαλτσίδης κατεδαφίστηκε μέσα στην περιοχή και ο Πασαλίδης εκτέλεσε την εσχάτη των ποινών για το γκολ της νίκης.

Πηγή: apokeratsini