Φιλική νίκη για τη Θύελλα Ραφήνας, 3-1 την Κηφισιά

Φιλική νίκη για τη Θύελλα Ραφήνας που επικράτησε δύσκολα με 3-1 της Κηφισιάς στο γήπεδο της Αγ.Μαρίνας.

Μπορεί οι «Λιγνιτωρύχοι» να αιφνιδίασαν μόλις στο 4′ τους αντιπάλους τους, ωστόσο η Κηφισιά ήταν εκείνη που έδειχνε να ελέγχει το παιχνίδι σχεδόν σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Τα μεγάλα κενά μεταξύ των γραμμών της Θύελλας αλλά και οι λανθασμένες τοποθετήσεις κυρίως των αμυντικών της, έδωσαν την ευκαιρία στους ποδοσφαιριστές της Κηφισιάς να βρουν εύκολα τους διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία.

Με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου οι «Λιγνιτωρύχοι» παρουσιάστηκαν σαφώς βελτιωμένοι, αφού κατάφεραν να κλείσουν τα κενά και τους διαδρόμους και να γίνουν επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις με τους ταχύτατους Ματσαδέ και Γεωργούλια.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4′ ο Κανελλόπουλος με κεφαλιά μετά από συστημένη εκτέλεση φάουλ του Χαρακτίδη και στο 14′ ο κορυφαίος για όσο αγωνίστηκε Βέρμπης τράνταξε με κεφαλιά το οριζόντιο δοκάρι του Πάντου.

Στο 18′ η Κηφισιά έκρυψε τη μπάλα και ο Γκούμας με κοντινό πλασέ έφερε το ματς στα ίσα.

Στο 58′ ο Δημητρίου με ωραίο σουτ στην κίνηση σημάδεψε το κάθετο δοκάρι της Κηφισιάς και στην επαναφορά ο Ματσαδές με προβολή έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους Ραφηνιώτες.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ματσαδές κέρδισε πέναλτι και ο Χαρακτίδης με εύστοχη εκτέλεση διαμόρφωσε το τελικό 3-1.