Φιλική τεσσάρα η Τριγλία, 4-1 την Ανθούπολη

Η Τριγλία Ραφήνας συνέχισε το σερί καλών εμφανίσεων και επιβλήθηκε με μεγάλη άνεση της Ανθούπολης με σκορ 4-1 στον αγώνα που διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο Ραφήνας το απόγευμα της Τετάρτης.

Οι παίκτες του Γιώργου Παπακωστούλη παίζοντας απλό και μεθοδικό ποδόσφαιρο δεν άφησαν τον αντίπαλο τους να φανεί στον αγωνιστικό χώρο και πιστοποιήσαν για μία ακόμη φορά ότι φέτος θα είναι ένα πολύ δυνατό και υπολογίσιμο σύνολο.

Σχεδόν με την έναρξη του αγώνα και πιο συγκεκριμένα στο 6′ ο Νταής έκανε το 1-0 για την μεγάλη ομάδα της Ραφήνας, ενώ στο 20′ ο Αντυ Σένε με πέναλτι πέτυχε το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Η Τριγλία Ραφήνας έφτασε στο 58′ στο 3-0 με δυνατό σουτ του Βίλα, για να μειώσει στο 82′ η Ανθούπολη σε 3-1. Δύο λεπτά αργότερα ο Κάρασι με πλασέ έκανε το 4-1, σε φάση που προηγήθηκε δοκάρι σε σουτ του Κώστα Τσούκα. Η Τριγλία είχε και δοκάρι στο 77′ σε σουτ του Βαγγέλη Ζαφειρόπουλου.

Τον αγώνα παρακολουθησε και ο πρόεδρος της ΕΠΣΑΝΑ κ. Δημήτρης Γιαρένης.

Η Τριγλία Ραφήνας ξεκίνησε την αναμέτρηση με τους Κόρμπας, Τζίτζης, Αρβανιτίδης, Νταής, Μεϊμάρογλου, Καραγιάννης, Ζαφειρόπουλος, Τσούκας Ι., Σένε, Βίλα, Παπαδιονυσίου.