Φινάλε με ήττα για τη Θύελλα στη Ζάκυνθο (φωτό)

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε το απόγευμα της Κυριακής (11/7) η Θύελλα Ραφήνας από τη Ζάκυνθο για την 5η και τελευταία αγωνιστική των αγώνων μπαράζ του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Νίκου Μεσολόγγη ολοκλήρωσε έτσι τη διαδικασία των αγώνων μπαράζ σε ένα άδικο σύστημα καθώς παρότι βγήκε πρωταθλήτρια σε όμιλο αναγκάστηκε να δώσει αγώνες διαβάθμισης για να πάρει την άνοδο στην παραπάνω κατηγορία.

Αγωνιστικά μετά από το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου, ένα τρίλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο έκρινε και την αναμέτρηση υπέρ των Επτανήσιων. Στη μία ώρα αγώνα ο Κάμερον έκανε το 1-0 και τρία λεπτά αργότερα ο Κούνια σημείωσε το 2-0. Το μόνο που κατάφερε η Θύελλα ήταν να μειώσει στο 89′ με τον Παπαδόπουλο.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μιχάλης Ματσούκας ( Αιτωλοακαρνανίας), με βοηθούς τους Φραγκούλη Π. (Πρέβεζας), Τριαντάφυλλο Ν. (Κορινθίας) , ενώ τέταρτος ήταν ο Καδδάς Π. (Αχαΐας)

AΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Μαρίνος Ν.): Πατσιογιώργος, Κολεύρης, Τζατζανάς, Κοναγκάγια, Τραγούδας, Σούρμπης, Κάρδαρης Κ. (80’ Παναγιωτόπουλος), Καψάσκης (72’ Κονδύλης), Κάμερον (86’ Γιοβάνης), Κούνια, Κακολύρης (86’ Καψάσκης Β.)

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Μεσολόγγης Ν.): Σταματόπουλος, Ντόσκας, Μαργέτης (79’ Τσάκωνας), Γεωργόπουλος (40’ λ.τρ. Παπαδόπουλος), Φύτρος, Γεραγωτέλλης, Παντελίδης (75’ Παναγιώτου), Μπαριτάκης, Σουλτανίδης (79’ Πέτρι), Δημητρίου, Σπαρτάλης.