Football League: «Χ»αμένη ευκαιρία για Αήττητο (2-2) – Όλα τα αποτελέσματα & η βαθμολογία

Ο Αήττητος θα μπορούσε να πάρει τη νίκη στο παιχνίδι, καθώς αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 7′, κατάφερε να φτάσει στην προσωρινή, όπως αποδείχτηκε ανατροπή και έχασε την ευκαρία να πάρει βαθμολογική ανάσα, στη… μάχη της παραμονής.

Από την άλλη, ο Απόλλων έφυγε με τον βαθμό, παρά την αποβολή του Λουκάο στο 47′.

Με γκολ για τον Απόλλωνα Λάρισας εκκίνησε το παιχνίδι στα Σπάτα, με τον Κουρτεσιώτη στο 7′ να ανοίγει το σκορ και να βάζει μπροστά την ομάδα του. Η χαρά των φιλοξενουμένων κράτησε οκτώ λεπτά, με τον Ζαφειράκη στο 15′ να γράφει το 1-1. Στο επόμενο μισάωρο του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι, όσον αφορά το σκορ, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες, στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Με αποβολή του Λουκάο εκκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, με τον Βραζιλιάνο να δέχεται δεύτερη κίτρινη και να παίρνει την άγουσα για τα αποδυτήρια. Ο Αήττητος εκμεταλλεύτηκε άμεσα το αριθμητικό του πλεονέκτημα, με τον Ρούνεϊ να σκοράρει στο 55′ για το 2-1 υπέρ της ομάδας των Σπάτων. Οι Θεσσαλοί έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 74′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπραμπίγια. Λίγο αργότερα, οι Θεσσαλοί είχαν και δοκάρι, φάση στην οποία ενδεχομένως η μπάλα να πέρασε και την γραμμή.

Σκόρερ: 15′ Ζαφειράκης, 55′ Ρούνει – 7′ Κουρτεσιώτης, 74′ (πεν.) Μπραμπίγια
Κόκκινες: 47′ Λουκάο

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ: Κοκκαλάς, Σπυρόπουλος, Σταματάκης, Αποστολόπουλος, Κασνέτση (64′ Αφράτης), Λάμπρου, Κολλαράς, Ρούνεϊ, Λύρας (89′ Κατσέρης), Ζαφειράκης (68′ Αμπάρα), Μαρτίνεθ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Μαντζάρης, Σκούπρα, Καρατάσιος, Τασιουλής (34′ Λίταινας), Λούκας Μεϊρέλες, Ράμος ντε Ολιβέιρα (61′ Γαρυφαλλόπουλος), Χατζής, Κουρτεσιώτης, Λίμα (50′ Γκουντρουπής), Μπραμπίγια, Κοντοές.