Football League! Ισοπαλία στα Σπάτα – Όλα τα αποτελέσματα

Στο 1-1 έμειναν ο Αήττητος Σπάτων και ο Ηρόδοτος, με τους γηεδούχους να προηγούνται με τον Ρούνεϊ στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους και να χάνουν πέναλτι με τον Σταματάκη στο 67′. Οι Κρητικοί κατάφεραν με τον Σιαλμά να φτάσουν στην ισοφάριση.

Χωρίς πολλές φάσεις ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος, παρά το γεγονός ότι ο Ηρόδοτος μπήκε πιο δυνατά. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τους Σιαλμά (3′) και Αργκιλέσι (7′), χωρίς όμως να κααταφέρουν κάτι ουσιαστικό. Μία κεφαλιά του Ταμπάκη στο 14′ απέκρουσε ο Ξενοδόχοφ, ενώ το σουτ του Ηρακλή πέρασε εκτός τρία λεπτά μετά, με το 0-0 να μένει μέχρι τέλους.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με σουτ του Ρούνεϊ στο 53′, ενώ στο 67′ έχασαν πέναλτι με τον Σταματάκη να αστοχεί. Στο 69′ ο Σιαλμάς έφερε το ματς στα ίσα, με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Πέτρος Δημητρίου): Τσέλιος, Σπυρόπουλος, Κολλαράς, Ηρακλής, Μάγκας, Λάμπρου, Σταματάκης, Χατζηιωαννίδης, Λύρας, Ρούνεϊ, Ταμπάκης.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Γιώργος Λυρώνης): Ξενοδόχοφ, Γραικός, Γιαλούσης, Ανδρέου, Παπαγγελής, Αργκιλέσι, Νύκταρης, Μουκίδης, Ηλιάδης, Γκούφας, Σιαλμάς.