Γ΄Εθνική: Πήρε βαθμό στον Πύργο η Θύελλα Ραφήνας – Όλα τα αποτελέσματα

Θετικό αποτέλεσμα απέσπασε σήμερα στον Πύργο η ομάδα της Θύελλας Ραφήνας απέναντι στον Πανηλειακό. Οι Λιγνιτωρύχοι κράτησαν το μηδέν στην άμυνα, το παιχνίδι έληξε 0-0 και πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στην Παλλήνη ο Ιάλυσος έφυγε αλώβητος, αφού οι Ροδίτες επικράτησαν 2-0 του Παλληνιακού. Ο Πανμοβριακός έκανε το διπλό στον Φοίβο Κρεμαστής και ο ΠΑΟ Βάρδας νίκησε 2-1 τον Διαγόρα Βραχνέϊκων.

Όλα τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Νέστος Χρυσούπολης – Αλέξανδρος Κιλκίς 2-0
Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού 1-2
Ασπίδα Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης 0-3
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης Αβάτου 1-2
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-2
ΑΕ Καλαμπακίου – Πανσερραϊκός (Τετάρτη 16/01 – 15:00)

2ος όμιλος

Νίκη Αγκαθιάς – Άρης Παλαιοχωρίου 2-2
ΠΟ Τρίγλιας – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-1
Μακεδονικός – Αλμωπός Αριδαίας 0-0
Αγροτικός Αστέρας – Μελιτέας Μελίτης 2-1
Εδεσσαϊκός – Ολυμπιακός Κυμίνων (Τετάρτη 16/01 – 15:00)
Ερμής Αμυνταίου – ΑΠΕ Λαγκαδά (Τετάρτη 16/01 – 15:00)
ΑΣ Γιαννιτσών – Βέροια (Τετάρτη 16/01 – 15:00)

3ος όμιλος

Τηλυκράτης Λευκάδας – Μακεδονικός Φούφας 1-2
Κρόνος Αργυράδων – Θεσπρωτός 0-0
Θρίαμβος Σερβιανών – ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-0
Ναυπακτιακός Αστέρας – Μακεδονικός Σιάτιστας 5-0
Σούλι Παραμυθιάς – Γρεβενά Αεράτα 4-0
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α ΜΑΤΑΙΩΘΗΚΕ

Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης

4ος όμιλος

Ολυμπιακός Βόλου – Οικονόμος Τσαριτσάνης 4-1
Θησέας Αγριάς – Νίκη Βόλου 0-2
ΑΟ Στυλίδας – ΑΟ Σελλάνων 0-1
Φωκικός – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1
ΑΣ Μετέωρα – Αστέρας Ιτέας (Τετάρτη 16/01 – 15:00)
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΓΣ Αλμυρού (Τετάρτη 16/01 – 15:00)
Πιερικός – Απόλλων Μακρυχωρίου (Τετάρτη 16/01 – 15:00)

5ος όμιλος

ΟΦ Ιεράπετρας – Επισκοπή 2-1
Προοδευτική – Εθνικός 1-1
Γιούχτας – ΑΕ Νεάπολης
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ιωνικός 1-2
Κερατσίνι – Ατρόμητος Πειραιά 3-1
Ατσαλένιος – Παλαιόχωρα (Δευτέρα 14/1-15:00)

Ρεπό: Αμπελακιακός

6ος όμιλος

Παναιγιάλειος – Διαγόρας 0-2 (Σάββατο 12/01 – 13:30)
ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνέϊκων 2-1
Παλληνιακός – Ιάλυσος 0-2
Πανηλειακός – Θύελλα Ραφήνας 0-0
Αστέρας Αμαλιάδας – Νίκη Τραγανού  0-2
Φοίβος Κρεμαστής – Πανμοβριακός 0-2

Ρεπό: Αχαρναϊκός

 

Η βαθμολογία (Σε 14 αγώνες)

Ιάλυσος Ρόδ. 34 25-6

Διαγόρας Ρόδ. 28 22-6

ΠΑΟ Βάρδας 22 16-11

Παλληνιακός 21 21-15

Πανηλειακός 19 15-13

Θύελλα Ραφ. 18 14-14

Διαγόρας Βραχν. 17 16-12

Νίκη Τραγανού 16 13-20

———————————–

Αχαρναϊκός 14 13-10

Πανμοβριακός 14 11-16

Παναιγιάλειος 13 14-20

Φοίβος Κρεμαστής 8 7-22

Αστέρας Αμαλ. 3 2-24

* Ρεπό έχουν κάνει (για τον β’ γύρο): Αχαρναϊκός

 

Η επόμενη 15η αγωνιστική – 20/1

Πανηλειακός – Φοίβος Κρεμαστής

Πανμοβριακός Ριόλου – ΠΑΟ Βάρδας

Νίκη Τραγανού – Παλληνιακός

Θύελλα Ραφήνας – Αστέρας Αμαλιάδας

Ιάλυσος Ρόδου – Παναιγιάλειος

Διαγόρας Ρόδου – Αχαρναϊκός

Ρεπό: Διαγόρας Βραχνείκων

 

7ος όμιλος – 13η αγωνιστική

Πανθηραϊκός – Άγιος Ιερόθεος 1-0
Απόλλων Ερέτριας – Αιγάλεω 0-6
Άγιοι Ανάργυροι – Ηλυσιακός 2-2
Καλλιθέα – Αιολικός 0-0
Χαραυγιακός – Θύελλα Καμαρίου 2-0
ΠΑΣ Κόρινθος – ΑΟ Χαλκίδας 1-0

8ος όμιλος

ΑΟ Υπάτου – ΑΟ Εικοσιμίας ΑΝΑΒΟΛΗ (11:00)
Καλαμάτα – Ένωση Λέρνας 2-0
Παναργειακός – Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1
Ασπρόπυργος – Αστέρας Βλαχιώτη 1-0
ΑΟ Κατασταρίου – Μανδραϊκός 1-0
Παναρκαδικός – Ερμιονίδα ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΕ Πελλάνας – Πάμισος 3-1

Διαβάστε επίσης