Γ΄Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα – Ισοπαλία 2-2 ο Πανηλειακός

Mε αρκετές αναβολές παιχνιδιών λόγω της κακοκαιρίας συνεχίστηκε το  πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής στους οκτώ ομίλους. Στον όμιλο της Θύελλας Ραφήνας, η οποία αγωνίστηκε χθες, ο Πανηλειακός παρότι προηγήθηκε δεν κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από τον Διαγόρα Βραχνέϊκων (2-2).

Ο Διαγόρας πέρασε νικηφόρα από τον Πύργο, ο Πανμοβριακός νίκησε τον Αστέρα αμαλιάδας, η Νίκη Τραγανού επικράτησε του ΠΑΟ Βάρδας και ο Αχαρναϊκός του Παναιγιάλειου.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

ΑΕ Καλαμπακίου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-1
Αλέξανδρος Κιλκίς – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1
Αετός Ορφανού – Ασπίδα Ξάνθης 3-1
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Καβάλα 0-6
Πανσερραϊκός – Νέστος Χρυσούπολης 1-2
Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης 1-0
Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-0

2ος όμιλος

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-0
Ολυμπιακός Κυμίνων – Γιαννιτσά 1-0
Άρης Παλαιοχωρίου – Μακεδονικός 2-0
ΑΠΕ Λαγκαδά – ΠΟ Τρίγλιας 0-0
Μελιτέας Μελίτης – Εδεσσαϊκός ΑΝΑΒΟΛΗ
Βέροια – Νίκη Αγκαθιάς 0-1
Αλμωπός Αριδαίας – Ερμής Αμυνταίου 2-0

3ος όμιλος

Ναυπακτιακός Αστέρας – Μακεδονικός Φούφα 1-1
Γρεβενά Αεράτα – Θρίαμβος Σερβιανών ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΟ Φλωριάδας – Κρόνος Αργυράδων 0-0
Μακεδονικός Σιάτιστας – Σούλι Παραμυθιάς ΑΝΑΒΟΛΗ
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΕ Λευκίμμης – Τηλυκράτης Λευκάδας ΑΝΑΒΟΛΗ

Ρεπό: Θεσπρωτός

4ος όμιλος

ΑΣ Μετέωρα – ΑΟ Σελλάνων 4-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Πιερικός 1-2
ΓΣ Αλμυρού – Θησέας Αγριάς ΑΝΑΒΟΛΗ
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – ΑΟ Στυλίδας 5-1
Αστέρας Ιτέας – Ολυμπιακός Βόλου 0-2
Απόλλων Μακρυχωρίου – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0
Νίκη Βόλου – Φωκικός 5-0

5ος όμιλος

Ατσαλένιος – Ατρόμητος Πειραιά 1-1
ΑΟ Επισκοπής – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-2
Εθνικός – Γιούχτας 3-1
ΑΟ Παλαιόχωρας – ΟΦ Ιεράπετρας 0-4
Αμπελακιακός – ΑΠΟ Κερατσίνι 0-1
Ιωνικός – Προοδευτική (17:00)

Ρεπό: ΑΕ Νεάπολης

6ος όμιλος

Θύελλα Ραφήνας – Φοίβος Κρεμαστής 4-1 (Σάββατο)
Πανηλειακός – Διαγόρας Ρόδου 0-2
Πανμοβριακός – Αστέρας Αμαλιάδας 1-0
Διαγόρας Βραχνεϊκων – Παλληνιακός 2-2
Νίκη Τραγανού – ΠΑΟ Βάρδας 2-1
Αχαρναϊκός – Παναιγιάλειος 3-0

Ρεπό: Ιάλυσος

7ος όμιλος

Αιολικός – Θύελλα Καμαρίου 4-2
Πανθηραϊκός – Άγιοι Ανάργυροι 0-0
Χαραυγιακός – Άγιος Ιερόθεος 0-0
Ηλυσιακός – ΠΑΣ Κόρινθος 2-0
Αιγάλεω – Καλλιθέα 1-0
ΑΟ Χαλκίς – Απόλλων Ερέτριας 4-1

8ος όμιλος

Ένωση Λέρνας – ΑΟ Κατασταρίου ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΟ Υπάτου – ΑΕ Ερμιονίδας 0-0
Αμβρυσσέας Διστόμου – Ασπρόπυργος 0-0
Πάμισος – Καλαμάτα ΔΙΕΚΟΠΗ στο 22′ λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου
Μανδραϊκός – Παναρκαδικός 3-3
ΑΟ Εικοσιμίας – Παναργειακός ΑΝΑΒΟΛΗ
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΕ Πελλάνας (17:30)

Διαβάστε επίσης