Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής (6/6) – Στα μπαράζ ανόδου η Θύελλα Ραφ.

Τελευταία αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής την Κυριακή (6/6), εκτός από τον 7ο και τον 9ο όμιλο όπου ακόμα υπάρχουν δύο αγωνιστικές.

Πρωταθλήτρια και εντυπωσιακή καθ΄ όλη τη διάρκεια της σεζόν η Θύελλα Ραφήνας η οποία επικράτησε με 5-1 του Πυθαγόρα και με 25 πόντους τερμάτισε στην πρώτη θέση του 8ου ομίλου και θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου στη Football League. Εκεί θα βρει αντιπάλους τον Πανιώνιο, την Κηφισιά, τον Ηρόδοτο και τον πρωταθλητή του 9ου ομίλου.

Πραγματικά η Θύελλα Ραφήνας ήταν η καλύτερη και πιο σταθερή ομάδα του ομίλου, ολοκληρώνοντας την πορεία της χωρίς ήττα και με ωραίο ποδόσφαιρο.

Γ’ Εθνικής… κάτοικος θα είναι και τη νέα σεζόν ο Αήττητος Σπάτων ο οποίος πάντως λαχτάρησε καθώς ηττήθηκε εντός έδρας με 1-2 από την Ηλιούπολη όμως οι συνολικά 10 βαθμοί στάθηκαν αρκετοί για την παραμονή καθώς το Μοσχάτο ηττήθηκε με 4-2 από τον Χαραυγιακό.

Αναλυτικά τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής σε 6ο και 8ο όμιλο:

6ος όμιλος

11η αγωνιστική

Πανναξιακός – Α.Ε. Μυκόνου 0-1

Προοδευτική – Φωστήρας 1-2

Χαραυγιακός – Α.Ε. Μοσχάτου 4-2

Αήττητος Σπάτων – Ηλιούπολη 1-2

Μαρκό – Εθνικός 0-0

Ρεπό: Πανιώνιος

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Πανιώνιος 26

………………………..

2. Ηλιούπολη 25

3. Χαραυγιακός 17

4. Προοδευτική 16

5. Φωστήρας 15

6. Εθνικός Πειραιώς 12

7. Αήττητος Σπάτων 10

8. Α.Ε. Μυκόνου 10

………………………..

9. Α.Ε. Μοσχάτου 9

10. Πανναξιακός 7

11. Μαρκό 7

8ος όμιλος

11η αγωνιστική

Μικρασιατική Χίου – Αίας Σαλαμίνας 0-0

Ακράτητος – Αιολικός 0-2

Α.Ο. Πυλίου Κω – ΑΠΟ Κερατσίνι 1-0

Πανελευσινιακός – Α.Ο. Καραβά 0-2

Αετός Λουτρών – Αστέρας Βάρης 0-0

Δείτε ακόμα:  Στοίχημα: Σκοράρουν... πάλι, Γάλλοι και Πορτογάλοι (Vol. 7)

Θύελλα Ραφήνας – Πυθαγόρας Σάμου 5-1

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Θύελλα Ραφήνας 25

………………………..

2. Αιολικός 25

3. Α.Ο. Πυλίου Κω 19

4. Αίας Σαλαμίνας 18

5. Α.Ο. Καραβά 18

6. Αστέρας Βάρης 17

7. Πανελευσινιακός 16

8. Κερατσίνι 14

………………………..

9. Ακράτητος 12

10. Αετός Λουτρών 9

11. Μικρασιατική Χίου 6

12. Πυθαγόρας Σάμου 2

και τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους ομίλους:

1ος όμιλος

15η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου – Πανδραμαϊκός 2-2

Άρης Αβάτου – Α.Ε. Διδυμοτείχου 4-1

Ένωση Θράκης – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 2-0

Νέστος Χρυσούπολης – Ελπίς Σαππών 0-0

Αετός Ορφανού – Εθνικός Σοχού 1-1

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Ορφέας Ξάνθης 1-3

Α.Ε. Αμπελοκήπων – Ηρακλής 0-5

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Α.Ε. Ευόσμου 0-3 ά.α.

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ορφέας Ξάνθης 35

………………………

2. Ηρακλής Αμπελοκήπων 33

3. Αετός Ορφανού 29

4. Πανδραμαϊκός 26

5. Ένωση Θράκης 25

6. Νέστος Χρυσούπολης 24

7. Απόλλων Παραλιμνίου 24

8. Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 22

9. Άρης Αβάτου 21

10. Εθνικός Σοχού 20

………………………..

11. Α.Ε. Ευόσμου 20

12. Ελπίς Σαππών 19

13. Α.Ε. Αμπελοκήπων 17

14. Α.Ε. Διδυμοτείχου 16

15. Αναγέννηση Θαλασσιάς 6

16. Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 0

2ος όμιλος

15η αγωνιστική

Γιαννιτσά – Θερμαϊκός Θέρμης 4-0

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Νέα Καλλικράτεια 1-2

Εδεσσαϊκός – Ποσειδών Μηχανιώνας 0-0

Νίκη Αγκαθιάς – Αετός Βαρβάρας 3-2

Αναγέννηση Πλαγιάς – Θύελλα Σαρακηνών 2-1

Μακεδονικός – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 5-0

(5/6) Αγροτικός Αστέρας – Εθνικός Γιαννιτσών 3-2

Ρεπό: ΠΑΟ Κουφαλίων

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ποσειδώνας Μηχανιώνας 38

………………………..

2. Θύελλα Σαρακηνών 26

3. Θερμαϊκός 25

4. Αγροτικός Αστέρας 25

5. Αναγέννηση Πλαγιάς 25

6. Μακεδονικός 24

7. Αναγέννηση Γιαννιτσών 22

Δείτε ακόμα:  Στοίχημα: Παιχνίδι με τις κάρτες (Vol. 6)

8. Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 21

9. Εδεσσαϊκός 21

………………………..

10. Νίκη Αγκαθιάς 20

11. Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας 15

12. Αετός Βαρβάρας 14

13. Εθνικός Γιαννιτσών 11

14. ΠΑΟ Κουφαλίων 8

15. ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 4

3ος όμιλος

15η αγωνιστική

Π.Ο. Ελασσόνας – Φήκη 3-1

Δίας Δίου – Εθνικός Κεραμιδίου 0-1

Αναγέννηση Καρδίτσας – Ηρακλής Λάρισας 1-0

Κοζάνη – Α.Ο. Σελλάνων 1-0

Αετός Μακρυχωρίου – Α.Ε. Καρίτσας 1-2

Μετέωρα – Οικονόμος Τσαριτσάνης 3-2

Μακεδονικός Φούφα – Ερμής Αμυνταίου 3-2

Ρεπό: Ατρόμητος Παλαμά

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αναγέννηση Καρδίτσας 38

………………………..

2. Α.Ε. Καρίτσας 35

3. Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 25

4. Αετός Μακρυχωρίου 24

5. Κοζάνη 23

6. Ατρόμητος Παλαμά 22

7. Ηρακλής Λάρισας 20

8. Π.Ο. Φήκης 20

9. Π.Ο. Ελασσόνας 19

………………………..

10. Α.Ο. Σελλάνων 16

11. Δίας Δίου 13

12. Ερμής Αμυνταίου 12

13. Μετέωρα 10

14. Οικονόμος Τσαριτσάνης 9

15. Μακεδονικός Φούφα 9

4ος όμιλος

11η αγωνιστική

Δήμητρα Ευξεινούπολης – Νέα Αρτάκη 2-1

Αταλάντη – Διαγόρας Στεφανοβικείου 3-3

Ηρακλής Ψαχνών – Αμβρυσσέας Διστόμου 4-1

Θησέας Αγριάς – Αλμυρός 1-1

Α.Ο. Υπάτου – Οπούντιος Μαρτίνου 3-0 ά.α.

Ρεπό: Φωκικός

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Διαγόρας Στεφανοβικείου 20

………………………..

2. Ηρακλής Ψαχνών 20

3. Α.Ο. Υπάτου 18

4. Α.Ο. Νέας Αρτάκης 16

5. Αμβρυσσέας Διστόμου 14

6. Δήμητρα Ευξεινούπολης 13

7. Θησέας Αγριάς 12

8. Αταλάντη 11

………………………..

9. Φωκικός 11

10. Γ.Σ. Αλμυρού 10

11. Οπούντιος Μαρτίνου 3

5ος όμιλος

13η αγωνιστική

Θύελλα Κατσικάς – Κέρκυρα 1-0

Αναγέννηση Άρτας – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 0-1

Παναγρινιακός – Τηλυκράτης 1-0

Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου – Θύελλα Μοναστηρακίου 1-1

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Α.Ε. Λευκίμμης 0-2

Δείτε ακόμα:  Στοίχημα: Διπλασιασμοί στο φινάλε 1ου ομίλου με το αγαπημένο... σύνολο

Πρέβεζα – Αμβρακικός Λουτρού 0-0

Α.Ε. Μεσολογγίου – Αχέρων Καναλακίου 0-3

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αχέρων Καναλακίου 34

………………………..

2. Α.Ε. Λευκίμμης 28

3. Τηλυκράτης Λευκάδας 26

4. Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληρράχης 21

5. Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου 20

6. Παναγρινιακός 19

7. Αναγέννηση Άρτας 18

8. Αμβρακικός Λουτρού 18

………………………..

9. Θύελλα Κατσικάς 15

10. Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 14

11. Κέρκυρα 13

12. Μεσολόγγι 11

13. ΠΑΣ Πρέβεζα 9

14. Θύελλα Μοναστηρακίου 5

7ος όμιλος

11η αγωνιστική

Πανναυπλιακός – Κορωνίδα Κοιλάδας 0-4

Κηφισιά – Ερμής Μελιγούς 2-0

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Παναρκαδικός 2-1

Μολαϊκός – ΠΑΟ Ρουφ 1-1

Άρης Σκάλας – Ατρόμητος Χιλιομοδίου 3-1

Ερμιονίδα – Άγιος Ιερόθεος 2-2

Ρεπό: Πανγυθεατικός

9ος όμιλος

11η αγωνιστική

Παναιγιάλειος – ΠΑΟ Βάρδας 1-0

Διαγόρας Βραχνέικων – Αχαϊκή 3-0

Α.Ο. Διαβολιτσίου – Πάμισος Μεσσήνης 0-2

Ναυπακτιακός Αστέρας – Εθνικός Σκουλικάδου 0-0

Ζάκυνθος – Παλληξουριακός 2-1

Αίας Γαστούνης – Θύελλα Πατρών ΑΝΑΒΟΛΗ

Ρεπό: Α.Ο. Τσιλιβή

10ος όμιλος

15η αγωνιστική

Γιούχτας – Πλατανιάς 2-1

Αστέρας Ρεθύμνου – Άρης Σούδας 1-3

Αλμυρός Γαζίου – Ατσαλένιος 4-3

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ηρόδοτος 1-1

Α.Ε. Νεάπολης – Ρεθυμνιακός 2-0

Α.Ο. Πόρου – Α.Ο. Δαμάστας 2-1

Παλαιόχωρα – Αναγέννηση Ιεράπετρας 0-3 ά.α.

Άγιος Νικόλαος – Άρης Περιβολίων 3-0 ά.α.

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ηρόδοτος 36

………………………..

2. Άγιος Νικόλαος 34

3. Ατσαλένιος 31

4. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 28

5. Αλμυρός Γαζίου 28

6. Γιούχτας 27

7. Άρης Σούδας 24

8. Α.Ο. Πόρου 23

9. Αναγέννηση Ιεράπετρας 22

10. Α.Ε. Νεάπολης 22

………………………..

11. Ρεθυμνιακός 21

12. Α.Ο. Δαμάστας 18

13. Αστέρας Ρεθύμνου 15

14. Α.Ο. Παλαιόχωρας 6

15. Πλατανιάς 5

16. Άρης Ρεθύμνου 0