Γ’ Εθνική: Τα τελικά της 20ης αγωνιστικής – Νίκη χρυσάφι η Θύελλα Ραφήνας, διπλό ο Παλληνιακός

Σπουδαία νίκη σημείωσε σήμερα η Θύελλα Ραφήνας, εξασφαλίζοντας ουσιαστικά την παραμονή της ομάδας στην κατηγορία. Οι ραφηνιώτες επικράτησαν 1-0 του Διαγόρα, με την ομάδα της Ρόδου να αποχαιρετά το όνειρο της ανόδου.

Ο Ιάλυσος με την νίκη του επί Βάρδα 4-0 κλείδωσε την πρώτη θέση, ενώ ο Παλληνιακός πέρασε νικηφόρα από το Μενίδι και κέρδισε τον Αχαρναικό 2-1.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

Αετός Ορφανού-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-1 (Σάββατο 23/2-15:00)
Κεραυνός Πέρνης-Ορφέας Ξάνθης 0-1
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Ασπίδα Ξάνθης 1-3
Καβάλα-ΠΑΟ Κοσμίου 7-0
Πανσερραϊκός-Απόλλων Παραλιμνίου 0-0
Αλέξανδρος Κιλκίς-ΑΕ Καλαμπακίου 1-0
Άρης Αβάτου-Νέστος Χρυσούπολης 1-0

2ος όμιλος

Μελιτέας Μελίτης-ΠΑΟ Κουφαλίων 3-1
Ολυμπιακός Κυμίνων-Αγροτικός Αστέρας 1-1
Βέροια-Εδεσσαϊκός 1-1
Άρης Παλαιοχωρίου-ΑΣ Γιαννιτσά ΑΝΑΒΟΛΗ
Αλμωπός Αριδαίας-Νίκη Αγκαθιάς 2-0
ΑΠΕ Λαγκαδά-Μακεδονικός ΑΝΑΒΟΛΗ
ΠΟ Τρίγλιας-Ερμής Αμυνταίου 3-0

3ος όμιλος

Μακεδονικός Σιάτιστας-Μακεδονικός Φούφα 0-3
Γρεβενά Αεράτα-Ναυπακτιακός Αστέρας 0-6
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Σούλι Παραμυθιάς 1-1
ΑΟ Φλωριάδας-Θρίαμβος Σερβιανών 0-3 α.α
Θεσπρωτός-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 2-1
ΑΕ Λευκίμμης-Κρόνος Αργυράδων 0-0

Ρεπό: Τηλυκράτης Λευκάδας

4ος όμιλος

ΑΟ Στυλίδας-Φωκικός 2-1 (Σάββατο 23/2-15:00)
Αστέρας Ιτέας-ΑΟ Σελλάνων 2-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΣ Μετέωρα 1-1
Απόλλων Μακρυχωρίου-Ολυμπιακός Βόλου 0-1
ΓΣ Αλμυρού-Πιερικός ΑΝΑΒΟΛΗ
Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Θησέας Αγριάς 2-1

5ος όμιλος

ΑΟ Παλαιόχωρας-Ατρόμητος Πειραιά ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΟ Επισκοπής-Ατσαλένιος 1-0
Ιωνικός-ΟΦ Ιεράπετρας 2-0
Εθνικός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΕ Νεάπολης-Προοδευτική
Αμπελακιακός-Γιούχτας 1-1

Ρεπό: Κερατσίνι

6ος όμιλος

Νίκη Τραγανού-Φοίβος Κρεμαστής 2-0
Ιάλυσος-ΠΑΟ Βάρδας 4-0
Αχαρναϊκός-Παλληνιακός 1-2
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Αστέρας Αμαλιάδας 3-1
Θύελλα Ραφήνας-Διαγόρας Ρόδου 1-0
Πανμοβριακός-Πανηλειακός 0-2

Ρεπό: Παναιγιάλειος

B. AΓ. Ν. ΙΣ. ΗΤ.
1. ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ 50 19 16 2 1 38 6
2. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 41 19 12 5 2 30 8
3. Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ 33 19 9 6 4 28 21
4. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ Α.Ο 29 18 8 5 5 27 20
5. ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ 29 19 8 5 6 23 17
6. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ 27 18 7 6 5 23 15
7. ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ Α.Ο 27 18 7 6 5 23 18
8. ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ Α.Π.Ο 22 19 5 7 7 18 26
9. Α.Ο. ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ 20 18 5 5 8 19 14
10. ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ Α.Ο. 16 18 3 7 8 13 26
11. ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ Γ.Σ. 15 18 2 9 7 15 29
12. ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ 12 19 2 6 11 9 29
13. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 3 18 0 3 15 3 40

 

7ος όμιλος – 18η αγωνιστική ΑΝΑΒΟΛΗ


8ος όμιλος

Παναρκαδικός-ΑΟ Κατασταρίου ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΟ Εικοσιμίας-Ερμιονίδα ΑΝΑΒΟΛΗ (Σάββατο 9/3-15:00)
Αμβρυσσέας Διστόμου-ΑΟ Υπάτου ΑΝΑΒΟΛΗ
Αστέρας Βλαχιώτη-Παναργειακός 1-0
Πάμισος-Ασπρόπυργος 0-5
Ένωση Λέρνας-ΑΕ Πελλάνας 0-1
Μανδραϊκός-Καλαμάτα 1-1

Διαβάστε επίσης