Γλίτωσε στο φινάλε την ήττα ο Παλληνιακός, 1-1 με Παναρκαδικό

Αν και ήταν σε κακή ημέρα, ο Παλληνιακός κατάφερε στο φινάλε να αποφύγει την ήττα στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Παναρκαδικό, με τον οποίο ήρθε ισόπαλος 1-1. Οι κιτρινόμαυροι βρέθηκαν στο φινάλε του ημιχρόνου πίσω στο σκορ, αλλά με τον Κυριόπουλο πανηγύρισαν την ισοπαλία!

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και δίκαια προηγήθηκαν με πλασέ του Γιουκούδη στο 44’ μετά από μπαλιά του Τσιώλη, με το 0-1 να μένει ως το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο Παλληνιακός ανέβασε στροφές, μετά και τις αλλαγές που πραγματοποίησε ο προπονητής μας Μαργαρίτης Χατζηαλέξης, και στο φινάλε πήραμε τον βαθμό.

Η ισοφάριση ήρθε στο 84’ με κεφαλιά του Κυριόπουλου, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βλάχου!

Διαιτήτευσαν οι Ι. Καλογερόπουλος, Δόσης, Μιμίδης (Αθηνών)

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Μ. Χατζηαλέξης): Τσάκαλος, Λάζαρης, Βλάχος, Δημητρακόπουλος, Μητσόπουλος, Δημογιάννης, Κασάπης (46’ Ντόκο), Τρυφιάτης, Κυριόπουλος, Κότσι (46’ Ελ Γκαμάλ), Μπαμίχας (69’ Κοβάνης).

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Θ. Στάικος): Ντουντούμης, Διαμαντόπουλος, Μπινιώρης, Στασινόπουλος, Καπετανάκης, Νάνος, Τσιώλης, Στρέμπας, Γιουκούδης, Ν. Λυμπερόπουλος (69’ Δ. Λυμπερόπουλος), Τρέσα (88’ Μπάρδος).