Η Κηφισιά αιφνιδίασε την Θύελλα Ραφήνας κι έκανε το διπλό (0-2)

Η Κηφισιά μπήκε δυνατά στο ματς, είχε από την αρχή τον έλεγχο και την πρωτοβουλία των κινήσεων μέσα στον αγωνιστικό χώρο, βρέθηκε στο 26ο λεπτό να προηγείται με 0-2 και “καθάρισε” από νωρίς το πρώτο ματς για τα μπαράζ της Γ΄ Εθνικής μην αφήνοντας ελπίδες στην Θύελλα Ραφήνας για κάτι καλύτερο.

Οι γηπεδούχοι από την άλλη περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο στο πρώτο μέρος, ενώ στην επανάληψη πήραν μέτρα στο γήπεδο και ισορρόπησαν το ματς. Πήραν περισσότερες πρωτοβουλίες και έψαξαν το γκολ μέχρι το τέλος, το οποίο τελικά όμως δεν βρήκαν.

Φάνηκαν επηρεασμένοι από τις σημαντικές απουσίες οι Λιγνιτωρύχοι κι αυτό ήταν κάτι παραπάνω από ορατό.

Φάσεις και γκολ

4’ 0-1 Οι φιλοξενούμενοι από νωρίς προηγήθηκαν με τον Μκρτσιαν με κεφαλια μετά από κόρνερ του Πριτσα

24’ πέναλτι που κερδίζει ο Τετε σε βάρος του Γεωργόπουλου

26’ Ο Κρητικός ευστοχεί από την άσπρη βούλα και γράφει νωρίς το 0-2

48’ Καλή κεφαλια του Παυλάκη αουτ

79’ Σουτ του Τσάκωνα αουτ

80’ τετ α τετ Τετε με Κεφαλωνιτη κέρδισε κόρνερ μετά από την απόκρουση του γκολκίπερ των γηπεδούχων

90’ Μιχελης απόκρουση σε τετ α τετ με Τσάκωνα και οριζόντιο δοκάρι για την Θύελλα

Διαιτητής του αγώνα: Ανδριανός (Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου, Κακαφώνης (Αχαΐας)