Η Τριγλία τρέχει με 4Χ4! Κέρδισε και την Σταμάτα 3-0

Παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο η Τριγλία επικράτησε με 3-0 την Σταμάτα και έχει πλέον μετά από τέσσερις αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας το απόλυτο:  Έχει τέσσερις νίκες σε τέσσερα παιχνίδια και απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής.

Η ομάδα του Γιώργου Παπακωστούλη δεν συνάντησε ιδιαίτερα προβλήματα από την αντίπαλη ομάδα αφού προηγήθηκε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με 2-0, πιέστηκε από τους φιλοξενούμενους όμως σε δύο περιπτώσεις η επιθετικοί των “πράσινων” δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες που έκαναν. Αντίθετα, η Τριγλία στο 82′ πέτυχε και τρίτο γκολ και καπάρωσε το τρίποντο.

Οι γηπεδούχοι από την αρχή του αγώνα είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, ήλεγχαν το ματς και ήταν θέμα χρόνου πότε θα βρουν τον δρόμο για τα δίχτυα. Αυτό έγινε στο 28′ όταν μετά από φοβερό σουτ του Βίλα και απόκρουση του τερματοφύλακα ο Ζαφειρόπουλος με κεφαλιά – ψαράκι έγραψε το 1-0. Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου, στο 44΄  ο Νικολάου αποσόβησε την εστία του από σίγουρη παραβίαση σε σουτ του Σένε.

Σχεδόν με το “καλημέρα” στην επανάληψη πάλι ο Ζαφειρόπουλος στο 51′ με άψογο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα τα δικά του και της ομάδας του. Στο 53′ και στο 63′ οι κιτρινόμαυροι είχαν δύο καλές ευκαιρίες με τον Παπαδιονυσίου και με τον Ζαφειρόπουλο, ενώ στο 64′ οι φιλοξενούμενοι με σουτ – κεραυνό του εξαιρετικού και δραστήριου Οκσίσογλου απείλησαν σοβαρά την εστία του Κόρμπα, αλλά η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι. Στο 72′ πλησίασε στο γκολ ο Βίλα με ατομική ενέργεια και στο 81′ η Σταμάτα κλώτσησε την ευκαιρία να μπει στο ματς, όταν Παπαδάκης και Μανουσάκης δεν κατάφεραν με απανωτά σουτ να μειώσουν το σκορ.

Η Τριγλία προσπάθησε να εκμεταλλευτεί τους χώρους που άφησαν οι παίκτες των φιλοξενούμενων, αφού μετά το 60′ προσπάθησαν να βγουν μπροστά για να πετύχουν κάποιο γκολ. Αυτό το κατάφεραν στο 82’με τον Σένε που πλάσαρε τον Νικολάου και σφράγισε την νίκη της Τριγλίας.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Α. Παπαποστόλου με βοηθούς τους Τζαφόλια και Σοφια.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Κόρμπας, Τζίτζης, Αρβανιτίδης, Μεϊμάρογλου, Γ. Τσούκας, Καραγιάννης, Παπαδιονυσίου (83′ Κ. Τσούκας), Κουμουτσέας (91′ Προύσαλης), Σένε (91′ Ναούμ), Βίλα (90′ Γερακάκης), Ζαφειρόπουλος

ΣΤΑΜΑΤΑ (Αργύρης Πούλος): Νικολάου, Ζαμάνης, Χατζής, Τρακάκης, Μωυσιάδης, Μπίντζος (45′ Μπραχιμάι), Οκσίσογλου, Τορλαχίδης (72′ Πατρινός), Οσμενάι (72′ Μανουσάκης), Σιατραβάνης, Ραυτακόπουλος (43′ Παπαδάκης)