Ισοπαλία για Αίαντα Σαλαμίνας και Θύελλα Ραφήνας (2-2)

Η αναμέτρηση στο γήπεδο των Αμπελακίων, στη Σαλαμίνα, ήταν βαθμολογικά αδιάφορη.

Ο Αίας είχε «γευτεί» ήδη το πικρό ποτήρι του υποβιβασμού, η Θύελλα Ραφήνας είχε εξασφαλίσει από την προηγούμενη αγωνιστική την τέταρτη θέση στην κατάταξη.

Το ισόπαλο 2-2 άφησε ευχαριστημένους τους φίλους της γηπεδούχου ομάδας, οι οποίοι αποθέωσαν τον γκολκίπερ Βουτσινά κατά τη στιγμή της αποχώρησής του λίγα λεπτά πριν την εκπνοή. Ο πολύπειρος τερματοφύλακας κρεμάει τα… γάντια του, αλλά πριν το κάνει, δέχθηκε ένα «ζεστό» χειροκρότημα για την προσφορά του στον σύλλογο και στο ποδόσφαιρο.

Στα αγωνιστικά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με σουτ του Γούλα στο 30′ (0-1), με τον Ζότο να ισοφαρίζει από την άσπρη βούλα στο 60′ (1-1). Στο 60′ ο Κουτσοποδιώτης με πλασέ πέτυχε την ανατροπή, όμως η χαρά των γηπεδούχων κράτησε για λίγο, αφού δύο λεπτά μετά ο Γούλας «χτύπησε» πάλι και με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Στο 85ο λεπτό ο Παντελίδης είχε μοναδική ευκαιρία να σημείωσε τρίτο γκολ για τους φιλοξενούμενους, όμως η μπάλα προσέκρουσε αρχικά στο ένα κάθετο δοκάρι και έπειτα στο άλλο, από την εκτέλεση φάουλ του.

Διαιτητές: Τσολακίδης, Ρούσσος-Τράντας (Αθηνών)

AIAΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Βουτσινάς (85′ Σαββάκης), Κάραβος (85′ Λέλος), Λιάτος, Κουτσοποδιώτης, Τζαφέρι, Παυλίδης, Φερεντίνος (46′ Λέκκας), Αγγελόπουλος, Παλούκης (46′ Μακρής), Σαρρηγιάννης, Ζότο (85′ Γαρείος)

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Κουμής, Αράπης, Φύτρος, Μαντζώρος, Ανδρίκος, Ντόσκας, Γούλας (72′ Μακρής), Τόσκα (60′ λ.τρ. Σχουλλής), Παντελίδης, Δημητρίου, Ζέκιο (72′ Χρήστου).