Ισοπαλία στη… Μάχη του Μαραθώνα, 2-2 με Αρτέμιδα!

Ματς για γερά νεύρα έγινε στον Μαραθώνα εκεί όπου η τοπική Μάχη ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Αρτέμιδα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0, όμως οι γηπεδούχοι γύρισαν την εις βάρος τους κατάσταση μέσα σε τρία λεπτά και οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό.

Η Άρτεμις προηγήθηκε με εκτέλεση πέναλτι του Δογάνη στο 24’, ενώ στο 42’ ο Μαντζεβελάκης έκανε το 0-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο 51’ οι γηπεδούχοι μείωσαν από το αυτογκόλ του Διαμάντη, ενώ τρία λεπτά αργότερα έφεραν το ματς στα ίσια με εκτέλεση πέναλτι του Παρούσου. Το 2-2 έμεινε ως το τέλος με τις δύο ομάδες να τελειώνουν το ματς με παίκτη λιγότερο, αφού αποβλήθηκαν στο 84’ με δεύτερη κίτρινη οι Φλώρος και Δογάνης.

Διαιτήτευσαν οι Κορωνιάς Κ., Δελατόλας, Καστρινάκης.

ΜΑΧΗ ΜΑΡ. (Δ. Μίχας): Ζάγαρης, Σιδέρης (51’ Ζαννάκης), Φλώρος, Τριανταφύλλου (46’ Παρούσος), Καλλιακούδας, Νικάι, Χαρίσης, Καχόπουλος (88’ Τσιούμας Δ.), Κατσαγώνης (46’ Τσιούμας Β.), Δαρσινός, Σπανός.

ΑΡΤΕΜΙΣ (Γ. Φυτιλής): Καραογλάνης, Βεϊζάι (44’ Διαμάντης), Δημητρίου, Νικολέας, Λένο, Φυτιλής Λ. (41’ Κοζανίδης), Μαντζεβελάκης, Δογάνης, Μέγας, Φυτιλής Μ., Μοιρασγεντής.