Ισοπαλία στον Μαραθώνα, 2-2 η Μάχη με τον Θησέα Νέας Μάκρης

Σε ένα ματς που φαινόταν ότι η Μάχη θα φτάσει στην πρώτη της νίκη ο αξιόμαχος Θησέας έδειξε ξανά ότι έχει μέταλλο ομάδας που αρνείται να χάσει και κατάφερε στο φινάλε να φύγει από τον Μαραθώνα με τον βαθμό, με το τελικό 2-2.

Η ομάδα του Πέτρου Τσιγκούλη είχε την τύχη με το μέρος της και πήρε προβάδισμα στο 15’ όταν μετά από λάθος συνεννόηση του Τσώνη με τον Κατσιούλη, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα μετά το γύρισμα του πρώτου.

Ο Θησέας κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια με προβολή του Τασσόπουλου στο 25’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πράπα.

Ωστόσο, η Μάχη κατάφερε να πάρει ξανά το προβάδισμα δύο λεπτά αργότερα. Στο 27’ μετά από λάθος απόκρουση του Κατσιούλη, ο Βούσουλας με προβολή έκανε το 2-1 ΄που ηταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Θησέας πίεσε και κατάφερε να δικαιωθεί στο 86’ όταν ο Αθανασόπουλος μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Διαιτήτευσαν οι Ζαχαρόπουλος, Κυριακόπουλος, Χόικας.

ΜΑΧΗ ΜΑΡ. (Π. Τσιγκούλης): Παππάς, Παυλάκης, Σαβουλίδης, Βούσουλας, Άχμετ, Καραλής, Σένε Κ., Νταής, Σένε Α., Τζήμας (80’ Χάλος), Σελαμάι (72’ Φλώρος).

ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. (Β. Χατζηαναστασίου): Κατσιούλης, Γεωργιάδης (46’ Μουλλάκης), Μηναδάκης, Τασσόπουλος, Τσαλούχος, Τσώνης, Τσέλιος (73’ Ρηγανιάς), Κατσούγκρης, Αθανασόπουλος, Οικονόμου (59’ Δελαπόρτας), Πράπας.