Ισόπαλο το ντέρμπι στη Ραφήνα! Αετός Πικερμίου – Άρτεμις 1-1 (βίντεο)

Το τοπικό ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣΑΝΑ, δεν έδειξε νικητή, καθώς ο Αετός Πικερμίου αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον ΑΟ Άρτεμις στο δημοτικό γήπεδο της Ραφήνας.

Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι. Στο 15′ οι Πικερμιώτες άνοιξαν το σκορ, μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Μπερέτης και εκτέλεσε εύστοχα ο Καραβατάκης.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν, κυρίως από στημένες φάσεις, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο μέρος η Άρτεμις ήταν εκείνη ανέλαβε τα ηνία του αγώνα.

Η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 50′ σε σουτ του Σερμπενιάδη που απέκρουσε ο Μεϊντάνης.

Στο επόμενο λεπτό ο Τσούκα μπήκε επικίνδυνα από αριστερά, σούταρε με τον Μεϊντάνη να διώχνει με το πόδι σε κόρνερ.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν την πολιορκία κερδίζοντας μάλιστα 5 συνεχόμενα κόρνερ, χωρίς όμως να τα εκμεταλλευτούν .

Αυτός που έδωσε τελικά την λύση ήταν ο Ράσα, ο οποίος με μακρινό σουτ στο 54′ έκανε το 1-1.

Ένα λεπτό αργότερα, ο Παπατσαράκης έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα για τους φιλοξενούμενος, όμως το σουτ που έπιασε από δεξιά πέρασε λίγο άουτ.

Στο 76′ η Άρτεμις έμεινε με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με απ ευθείας κόκκινη κάρτα ο  Νατσίδης.

Διαιτήτευσαν οι  Ζαχαρόπουλος, Μπουξμπάουμ, Γουρνιάς.

Αετός Πικερμίου: Μεϊντάνης, Δημητρίου, Διαμαντής, Μωυσιάδης, Γκιντίδης (90+ Δριλάκης) , Άμερ, Ραπολάρι (66′ Τσιούμας Δ.) , Μανέτας (71′ Κονταρίνης Α.), Καραβατάκης, Κόλλιας, Μπερέτης (88′ Δογάνης)

ΑΟ Άρτεμις: Αθανασίου, Ράπτης, Παπατσαράκης, Βιδάλης, Κολαγκι, Τογιάλι, Τσούκα, Σερμπενιάδης (59′ Νατσίδης), Φυτιλής (90+ Γκούτσιας), Ράσα, Παπάζογλου