Ήττα εντός προγράμματος για τον Αήττητο Σπάτων 3-1 στον Βόλο του Βασ. Μάντζη

Εύκολη νίκη για τους Θεσσαλούς επί του Αήττητου, στη 15η στροφή του πρωταθλήματος. Το καθήκον του έκανε ο Βόλος, που επιβλήθηκε με 3-1 της ομάδας των Σπάτων, χάρις στα τέρματα των Πέντα (10′), Ηλιόπουλου (25′), Λούκας Γκαρσία (70′).

Ο σύλλογος της Αττικής είχε ισοφαρίσει προσωρινά με τον Ταμπάκη (11′), ενώ να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι είχαν και τρία δοκάρια στον αγώνα.

Το ματς:

Με γκολ για τον Βόλο ξεκίνησε το παιχνίδι, που με σουτ του Πέντα μέσα από την περιοχή στο 10′, άνοιξε το σκορ. Ένα λεπτό αργότερα όμως ο Ταμπάκης ισοφάρισε για τον Αήττητο, σβήνοντας το γρήγορο γκολ του Ισπανού άσου των Θεσσαλών.

Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 25′ με τον Ηλιόπουλο, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Δημόπουλου.

Το ημίχρονο έκλεισε με τον Μάντζη αρχικά στο 37′ να έχει δοκάρι, μετά και από εκείνο του Πέντα στο 8′, ενώ και στο 40′ ο Ηλιόπουλος είδε την προσπάθειά του για το 3-1 να σταματάει στη δοκό.

Χωρίς πολλές καλές στιγμές το δεύτερο 45λεπτο, με τον Βόλο να φτάνει και σε τρίτο τέρμα στο 70′, με τον Λούκας Γκαρσία.

Σκόρερ: 10′ Πέντα, 25′ Ηλιόπουλος, 70′ Λούκας Γκαρσία – 11′ Ταμπάκης

ΒΟΛΟΣ (Φεράντο): Μπουργάνης, Ντεντάκης, Γκαλίτσιος, Δημόπουλος, Ουνγιαλίδης, Πέντα (58′ Ν’Γκουέμ), Λούκας Γκαρσία, Πίτου Γκαρσία, Καμπαγέρο, Ηλιόπουλος, Μάντζης

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Δημητρίου): Κοκκαλάς, Σπυρόπουλος, Κολλαράς, Μάγκας (46′ Αφράτης), Αποστολόπουλος, Σταματάκης, Κάιο (58′ Κατσάρας), Μαρτίνεθ, Χατζηιωαννίδης, Ταμπάκης (76′ Κατσέρης), Βανκεβάι