Ήττα για τον Αήττητο Σπάτων! Έχασε 1-0 από τον Καραϊσκάκη

Ανώτερος ήταν ο Καραϊσκάκης απέναντι στον Αήττητο Σπάτων. Η ομάδα της Άρτας, επικράτησε δίκαια με το φτωχό 1-0 κι ανέβηκε στην έκτη θέση της βαθμολογίας, ενώ οι φιλοξενούμενοι βυθίστηκαν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο 17′ οι γηπεδούχοι έχασαν την πρώτη τους μεγάλη ευκαιρία όταν ο Καπία με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο έξω. Το γκολ ήρθε ένα λεπτό αργότερα, όταν ο Μασούρας με τρομερό σουτ έστειλε την μπάλα στο παράθυρο του Κοκκαλά για το 1-0. Μάλιστα, ο Καραϊσκάκης έφτασε κοντά και στο 2-0 όταν ο Άλεξιτς με κεφαλιά ψαράκι ανάγκασε τον Κοκκαλά σε εντυπωσιακή απόκρουση. Η τελευταία καλή φάση ήταν επίσης για την ομάδα της Άρτας, πάλι με τον Άλεξιτς να πλασάρει τον Κοκκαλά κι αυτός να μπλοκάρει.

Ίδια εικόνα και στην επανάληψη, με τον Καραϊσκάκη να κάνει ό,τι θέλει στο γήπεδο και στο 61′ να χάνει ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία με τον Καψάλη να μην μπορεί να νικήσει ούτε αυτός τον εκπληκτικό Κοκκαλά. Μάλιστα στο 81′ η ομάδα της Άρτας είχε και δοκάρι, όταν ο Κάκκο πέρασε δύο αντιπάλους, έδωσε στον Ματθαίου κι αυτός μόνος του με το τέρμα έστειλε την μπάλα στο δοκάρι!

Κάπως έτσι, ο Καραϊσκάκης πήρε τη νίκη μόλις με 1-0 και συνεχίζει να βλέπει ψηλά στο πρωτάθλημα της Football League.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Στεφανάκος, Παπανίκου, Καψάλης, Καπίας, Χρούσιελ, Παντίδος, Μασούρας, Ψιάνος, Χούσος, Κάκκο (90′ Λίτσκας), Άλεξιτς (73′ Ματθαίου).

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Κοκκαλάς, Σπυρόπουλος, Κολλαράς, Ηρακλής, Μάγκας, Σταματάκης (80′ Ν’ Γκομπά), Γροντής, Κασνέτση, Λάμπρου (46′ Καλογέρης), Χατζηιωαννίδης, Μαρουκάκης.