Ήττα για τον Αργοναύτη Ραφήνας στο ντέρμπι με τον ΟΦΗ 61-51

Μεγάλη νίκη πήρε ο ΟΦΗ απέναντι στον Αργοναύτη Ραφήνας με σκορ 61-51, ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας ανοίγοντας παράλληλα την ψαλίδα μεταξύ των δύο ομάδων, ενώ με 3 ακόμα νίκες παίρνει και βαθμολογικά την άνοδο στην Β’ Εθνική.

Όσο για τους πρωτοπόρους, ο Λοκρός επικράτησε άνετα του Ερμή με 99-74, ενώ τα Μελίσσια πέρασαν με άνεση από την έδρα της ΚΑΠ με 90-58.

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:

ΚΑΠ-Μελίσσια 58-90

ΟΦΗ-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 61-51

ΒΑΟΛ Χίου-Ίκαρος Νέας Σμύρνης 71-73 (13/4)

Καλλιθέα-ΕΦΑΟΖ 70-61

Άρης Θήβας-Κορωπί 89-81

Λοκρός Αταλάντης-Ερμής Σχηματαρίου 99-74

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC-Δειλινό 84-74

Τα φύλλα αγώνα:

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 71-73
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μακρόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-21,39-31,58-53,71-73.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 6,Ανδρουλάκης 8(2), Σουλίκας 14(2),Φουντουλάκος,Αγγελίδης 8,Τσουρής 13(2),Τροβάς 7 (1),Κουτσαντωνάκης 4,Σουλινάρης 9,Κωνσταντινάκος 2.
Ικαρος Νέας Σμύρνης (Μεγαγιάννης): Μπάζιος 3,Σταμάτης 12 (1),Γιαννακόδημος 11(1),Μόσορας 3(1),Μούκας 3(1), Μιχαλόπουλος 10,Διαμαντόπουλος 18(2),Αντωνούσος 1,Ανέστης 12.

ΟΦΗ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ 61-51
Διαιτητές: Καρακάσης-Καμήτσος.
Δεκάλεπτα: 11-15, 33-24, 43-33, 61-51.
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 7, Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου 2, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 17 (3), Πάλλης 5, Πετράκης 15 (1), Καμπάκας, Αντωνόπουλος 9 (1), Μπουμπάρης 2, Μαλιαράκης, Καραλής 4.
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 3 (1), Χωματάς 10 (1), Τσίρος 1, Συγγούνας 7 (1), Τύρλας 15 (1), Ζερβός 9 (1), Σιλιτζήρης 4, Γαλιατσάτος, Μητσάκης, Σβαρνάς, Ζέρβας, Σταμέλος 2.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΚΟΡΩΠΙ 89-81
Διαιτητές: Ροδίτης-Ξυλάς.
Δεκάλεπτα: 15-12, 23-26, 24-22, 27-21.
Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 34, Τζαβίδας, Ματσαγγούρας, Γκόλιας 7 (1), Μελετίου, Παναγιωτίδης 26 (3), Καλεμτζάκης 4, Καδηγιαννόπουλος, Κουμπές, Δαχρεντζής 9, Τριανταφύλλου 1, Ντέντα 8.
Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιος 2, Αγγελόπουλος, Καμαρινός 4, Τσαγιασβίλι, Αγόρης 18 (3), Καραδολάμης 19, Φίλας, Μερκούρης 9, Μαγαλιός, Σβορώνος 8 (2), Κουτούφας 21 (2), Χρονόπουλος.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑ BC-ΔΕΙΛΙΝΟ 84-74
Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ.-Καρανικόλα Ελ.
Δεκάλεπτα: 20-22, 47-42, 67-60, 84-74.
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος Β., Μπάλλας, Μπέλλος, Βάκος, Θεοδωράκος Π. 19 (1), Κουτσογιάννης 13 (3), Γεωργουσόπουλος, Μανιάτης 15 (4), Γκιζογιάννης 29 (2), Λούκας 8 (2), Λέος, Στυλιαράς.
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Λέφης 15 (2), Μπορμπίδης 16 (4), Αντωνογιαννάκης 10, Γαϊτανάκης 3 (1), Γρύλλης 13 (3), Εκίζογλου 3 (1), Κυρίτσης, Γκουτσίδης-Σερμάκης 2, Γουμενάκης 12 (2).

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 99-74
Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Κιουλάφας.
Δεκάλεπτα: 25-18, 27-16, 20-23, 27-17.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 15 (2), Κετέμα 6 (2), Κεχρής 9 (3), Πάσσας 17 (1), Μάτος Αν. 28 (4), Μάτος Αγγ. 9 (1), Δουρούκης 6 (1), Ψάλτου 9, Παπαηλιού, Γεωργίου, Πρεφαντής, Γκρέκος.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σπηλιόπουλος 3 (1), Γκρινιάρης 18 (3), Μαράντος 24 (3), Τσαπρούνης 5, Ετζιάκα 17, Γιανναλέτσος 7, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαλισσόβας.

Η βαθμολογία:

1) Λοκρός Αταλάντης 42 (19-4)

2) Μελίσσια 42 (19-4)

———————————

3) ΟΦΗ 42 (19-4)

4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 40 (17-6)

5) ΕΦΑΟΖ 37 (14-9)

6) Άρης Θήβας 36 (13-10)

7) Κορωπί 35 (12-11)

8) Ερμής Σχηματαρίου 33 (10-13)

9) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 33 (10-13)

———————————

10) ΒΑΟΛ Χίου 32 (9-14)

———————————

11) ΚΑΠ 31 (8-15)

12) Καλλιθέα 30 (7-16)

13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 25 (4-18-1 μηδ.)

14) Δειλινο 23 (0-23)

Το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής (21/4):

Αργοναυτης Τριγλίας Ραφήνας-ΚΑΠ

Ικαρος Νέας Σμύρνης-ΟΦΗ

ΒΑΟΛ Χίου-Δειλινό

Μελίσσια-Καλλιθέα

ΕΦΑΟΖ-Αρης Θήβας

Κορωπί-Λοκρός Αταλάντης

Ερμής Σχηματαρίου- ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC

superbasket.gr

Διαβάστε επίσης