Ήττα στη Ραφήνα για την Τριγλία, 2-1 από τον ΑΟ Ατλαντίς

Μία από τις μεγαλύτερες νίκες της σεζόν πανηγύρισε την Τετάρτη (8/2) ο ΑΟ Ατλαντίς, πετυχαίνοντας μία σπουδαία ανατροπή στη Ραφήνα.

Αν και βρέθηκε να κυνηγά από νωρίς στο σκορ, η ομάδα του Γ. Τσούνη κατόρθωσε στο τελευταίο εικοσάλεπτο να φέρει τα… πάνω κάτω και να πάρει τη νίκη με 2-1 απέναντι στην Τριγλία.

Στο 18ο λεπτό οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα χάρη σε σουτ του Παπαδιονυσίου (1-0), με τους κιτρινόμαυρους να χάνουν κάποιες καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για να διευρύνουν το σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, ωστόσο, έγινε ένα παιχνίδι με διαφορετική όψη, αφού οι φιλοξενούμενοι πίστεψαν στο θετικό αποτέλεσμα, ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη! Στο 70ο λεπτό ο Κιούρκος με σουτ έφερε το ματς στα ίσια (1-1) και στο 84′ ο Σιούτης με κεφαλιά διαμόρφωσε το 1-2, που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Πανούτσος, Δ. Τζαφόλιας-Παντελίδου

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Πέτρος Τσιγκούλης): Πάντος, Τζίτζης, Παπαδιονυσίου, Μηλιώνης, Ι. Τσούκας, Σιαφάκας (75′ Καρτάλης), Σένε (64′ Χατζόπουλος), Νταή, Κ. Τσούκας, Ζαφειρόπουλος, Πράπας

ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ (Γιώργος Τσούνης): Μεσολόγγης, Κιούρκος, Χαρίσης, Κολοτούρος, Γεωργακόπουλος (68′ Πλατσατούρας), Καγιάς, Σιούτης (86′ Τσαγδής), Κακαράς, Κορωνιάς (68′ Αδαμίδης), Καρακώστας, Τζάθας (94′ Μπαλάσκας).