Ήττα στο 94′ για την Τριγλία Ραφήνας!

Το ντέρμπι της Α’ ΕΠΣΑΝΑ για την 8η αγωνιστική βάφτηκε στα κυανόλευκα!

Με γκολ του Καλλιμάνη στο 94ο λεπτό, ο Αστέρας Βάρης επικράτησε με 1-0 της Τριγλίας και ξέφυγε στο +4 στην κορυφή της κατάταξης, αφήνοντας πίσω του την ομάδα της Ραφήνας.

Ο χαρισματικός άσος σκόραρε με προβολή έπειτα από βολ πλανέ του Ντούλια σε σέντρα του Ερρίκου, δίνοντας το σύνθημα για έξαλλους πανηγυρισμούς σε αγωνιστικό χώρο και εξέδρα! Οι γηπεδούχοι είχαν χάσει μία σειρά από κλασικές ευκαιρίες για να προηγηθούν νωρίτερα.

Είχαν δοκάρι σε προσπάθεια του Ντούλια στο πρώτο ημίχρονο, άλλα δύο δοκάρια με Ερρίκο και Καλλιμάνη στην επανάληψη, στο 70ο λεπτό ο Πάντος απέκρουσε πέναλτι που εκτέλεσε ο Ντούλιας και στο 80′ ο Καλλιμάνης αστόχησε προ κενής εστίας, με τους κιτρινόμαυρους να έχουν μία πολύ καλή στιγμή με τον Πράπα στο πρώτο μέρος.

Διαιτητές: Ρεντίφης, Κάλλης-Κουλοχέρης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Γιώργος Καβάσης): Μαρινάκης, Δημητρόπουλος, Σακελλαρίου, Μεϊμάρογλου, Ντιαγνέ, Μάγγος (76′ Κοφσανίδης), Ερρίκος, Χριστίνης, Καλλιμάνης, Ντούλιας, Μπελαβράκης

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Παρασκευαΐδης): Πάντος, Παπαδιονυσίου, Χατζόπουλος, Μηλιώνης (57′ Σιαφάκας), Ι. Τσούκας, Γκέκας, Πράπας, Ψαρρής, Κ. Τσούκας (90′ Σταυρίδης), Καλτσάς, Ζαφειρόπουλος.