“Καθάρισε” ο Καραβατάκης για τον Αετό Πικερμίου, 2-1 τη Δόξα Αγ. Άννας στη Ραφήνα

Με δύο γκολ του Καραβατάκη, ο Αετός Πικερμίου επιβλήθηκε σε βάρος της Δόξας Αγ. Άννας, για την 25η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣΑΝΑ.

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητος, αφού τα λάθη ήταν πολλά και για τις δύο ομάδες.

Ο Αετός ευτύχισε να ανοίξει το σκορ στο 37′ όταν ο Καραβατάκης, μετά από σέντρα του Διοκμετζίδη, εκτέλεσε από κοντινή απόσταση τον Μπακανδρίτσο, κάνοντας το 1-0.

Η Δόξα κατάφερε να ισοφαρίσει σχεδόν με την έναρξη του δευτέρου μέρους, στο 51′ με σουτ του Βλάμη λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή.

Από εκεί και πέρα ο Αετός είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και 74′ διπλασίασε τα τέρματα του, όταν μετά από σέντρα του Μάργαρη, ο Καραβατάκης με κοντινό πλασέ στην κίνηση έκανε το 2-1. Η Δόξα διαμαρτυρήθηκε για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης.

Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να φύγουν με την ισοπαλία, καθώς στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παϊτέρης από ευνοϊκή θέση έστειλε να την μπάλα άουτ.

Το φιλμ του αγώνα:

4′ Σουτ του Μπίστα πέρασε άουτ

9′ Σουτ του Διοκμετζίδη πέρασε άουτ

11′ Ο Δογάνης προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Μπακανδρίτσο με μακρινό σουτ, όμως ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων έδιωξε σε κόρνερ

22′ Σουτ του Άμερ πέρασε άουτ

37′ Γκολ! Ο Καραβατάκης, μετά από σέντρα του Διοκμετζίδη, εκτέλεσε από κοντινή απόσταση τον Μπακανδρίτσο, κάνοντας το 1-0.

41′ Μακρινό σουτ του Δογάνη πέρασε άουτ

51′ Γκολ!  Η Δόξα ισοφαρίζει σε 1-1 με σουτ του Βλάμη λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή.

54′ Ο Παναγόπουλος βγήκε στην αντεπίθεση, το σουτ που έπιασε πέρασε άουτ

60′ Σουτ του Γκιοντέσι πέρασε άουτ

61′ Ο Καραβατάκης βρήκε τον Παναγόπουλο, όμως το σουτ που έπιασε πέρασε άουτ

74′ Γκολ! Μετά από σέντρα του Μάργαρη, ο Καραβατάκης με κοντινό πλασέ στην κίνηση έκανε το 2-1

84′ Σουτ του Καραβατάκη πέρασε άουτ

88′ Σουτ του Μάργαρη πέρασε άουτ

94′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα. Ο Παϊτέρης από ευνοϊκή θέση έστειλε να την μπάλα άουτ.

Διαιτήτευσαν οι Καντζος, Ματακίδης Μαραγκού.

Αετός Πικερμίου: Βοτσίδης, Δημητρίου, Διοκμετζίδης (51′ Παναγόπουλος λ.τ), Καδίτης, Γκιντίδης, Άμερ, Διαμαντής, Μαραγκουδάκης (73΄Φυτιλής), Καραβατάκης (93′ Μωυσίδης), Δογάνης, Μάργαρης (88′ Ναούμ)

Δόξα Αγ. Άννας: Μπακανδρίτσος, Νερούτσος, Μπίστας, Τσούπης, Κουλέπης, Γκιοντέσι, Παϊτέρης, Κορμπάκης, Βλάμης, Καλλιανέζος, Στρατής (78′ Μπαντής)