Κύπελλο ΕΠΣΑΝΑ: Στα πέναλτι η Μαρκό, 4-2 τον Θησέα Νέας Μάκρης

Στη ρώσικη ρουλέτα πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣΑΝΑ η Μαρκό, που επικράτησε 4-2 του Θησέα στη διαδικασία των πέναλτι, έχοντας ως ήρωα τον Νικολίτσα που απέκρουσε δύο πέναλτι!

Ο Θησέας προηγήθηκε στο σκορ στο 24’ με τον Πράπα, μετά από πολύ ωραία πάσα του Αθανασόπουλου, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Σόφη στο 56’ με τον Σόφη.

Το 1-1 έμεινε ως το τέλος και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Ούτε στο έξτρα ημίωρο άλλαξε κάτι, με τη Μαρκό να μένει και με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σόφη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι, εκεί όπου ο Νικολίτσας απέκρουσε τις εκτελέσεις των Αθανασόπουλου και Μουρούτη, ενώ ο Κατσιούλης απέκρουσε αυτό του Γκριμέκη, με τον βοηθό να δίνει επανάληψη και τον Γκριμέκη με τη δεύτερη εκτέλεση να διαμορφώνει το τελικό 4-2.

Διαιτήτευσαν οι Ζαχαρόπουλος, Κουλοχέρης, Κακάνης.

ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. (Β. Χατζηαναστασίου): Κατσιούλης, Γεωργιάδης (77’ Μουλάκης), Τσαλούχος, Τασσόπουλος, Μουρούτης, Τσώνης, Τσέλιος (84’ Παππάς), Κατσούγκρης, Αθανασόπουλος, Κούνας (60’ Μηναδάκης), Πράπας.

ΜΑΡΚΟ (Δ. Παπασπύρου): Νικολίτσας, Γκριμέκης, Μανωλιάς Χ. (86’ Αναστόπουλος), Σόφης, Τσακίρης, Μεσσήνης (65’ Άλκια), Μανωλιάς Γ. (82’ Κορομηλάς), Αρσενίδης, Μασκλαβάνος (50’ Κόκκας), Γκεμίσης, Πινέιρο.