Κύπελλο ΕΠΣΑΝΑ: Στην παράταση ο Παλληνιακός – Στα πέναλτι ο Εθνικός Ν.Μ. – Όλα τα αποτελέσματα

Τα αποτελέσματα του πρώτου μέρους της 2ης φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣΑΝΑ, της Τετάρτης (2/10/2019), έχουν ως εξής:

Παμπαιανικός-Ωρωπός 3-0 α.α.
Πρωτέας Π.Φ.-Βουλιαγμένη 3-1 πεν. (4-4 κ.δ., 5-5 παρ.)
Καλύβια-Δόξα Άνοιξης 3-0
Σταμάτα-Κρυονέρι 0-3
Λαυρεωτική-Νικολακάκης 2-3
Παλληνιακός-Αήττητος Σπ. 1-0 παρ. (0-0 κ.δ.)
Εθνικός Ν.Μ.-Μάχη Μαρ. 4-3 πεν. (0-0 κ.δ., παρ.)
Ραμνούς Γρ.-Μαύρος Αετός 3-1

Ο Κυριόπουλος έδωσε το εισιτήριο στον Παλληνιακό!

Το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΑΝΑ σφράγισε ο Γιώργος Κυριόπουλος για τον Παλληνιακό, σημειώνοντας το μοναδικό γκολ στην αναμέτρηση με τον Αήττητο Σπάτων.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς, είχαν δύο δοκάρια στο πρώτο μέρος, με τον Παλληνιακό να παίρνει τα ηνία στο δεύτερο έχοντας καλύτερες ευκαιρίες. Ωστόσο, αυτό που έλειπε στις δύο ομάδες ήταν ουσία και το 0-0 έμεινε ως το 90’, με το ματς να οδηγείται στην παράταση. Όλα έδειχναν ότι θα έχουμε και τα πέναλτι, όμως ο Κυριόπουλος είχε άλλη γνώμη καθώς με πλασέ μέσα στην αναμπουμπούλα νίκησε τον Στεφανίδη στο 118’ και διαμόρφωσε το τελικό 1-0.

Διαιτήτευσαν οι Ανδ. Βλάχος, Τζαφόλιας Δ., Πολυχρονιάδης.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Μ. Χατζηαλέξης): Λαμπρόπουλος, Λάζαρης, Βλάχος, Δημητρακόπουλος, Κολοτούρος (57’ Τρυφιάτης), Δημογιάννης, Σπίνος (49’ Αγγελίνας – 61’ λ. τρ. Κότσι), Μητσόπουλος, Κυριόπουλος, Κοβάνης (49’ Κασάπης), Μπαμίχας.
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠ. (Μ. Στεφανίδης): Στεφανίδης, Στυλιανόπουλος, Ασλάνι, Κασάπης, Σπίντζος, Βενέτης (78’ Λαμπρίδης), Ξαγοράρης (105’ Ζώνας), Τζανουλίνος, Χιλάι (68’ Μπουρμπούλης), Πρέντι, Τσακυργιάννης (56’ Χόσνι).

Με ήρωα τον Αραχωβίτη στον επόμενο γύρο ο Εθνικός Νέας Μάκρης

Με ήρωα τον Ηλία Αραχωβίτη ο Εθνικός Νέας Μάκρης πήρε το εισιτήριο για τον 3ο γύρο του Κυπέλλου της ΕΠΣΑΝΑ, επικρατώντας 4-3 στα πέναλτι της Μάχης Μαραθώνα.
Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 στην κανονική διάρκεια και στην παράταση, με αποτέλεσμα να οδηγηθούν στη διαδικασία των πέναλτι. Εκεί ο Ηλίας Αραχωβίτης απέκρουσε δύο πέναλτι των κιτρινόμαυρων, ενώ για τον Εθνικό σκόραραν Δογάνης, Καραπάνος, Μοέεντ, Μάτι και έχασε το πέναλτι ο Σεφέρης.

Διαιτήτευσαν οι Ζαχαρόπουλος, Βιτσεντζάτος, Ντόστης.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ. (Α. Σκουβαράς): Aραχωβίτης, Μοέεντ, Διασίτης, Χαλιλάι (117’ Αγγέλου), Τσιούμας, Αζάλ, Καρακοζίδης (119΄ Μάτι), Σεφέρης, Γεωργιόπουλος (93’ Μέτσε), Καραπάνος, Δογάνης.
ΜΑΧΗ ΜΑΡ. (Α. Σιδηράς): Παππάς, Σαβουλίδης (54’ Σελαμάι), Φλώρος, Βούσουλας, Αχμέτ, Παυλάκης (61’ Νταής), Παντελίδης (67’ Καχόπουλος), Παρούσος (54’ Χάλος), Σένε Α., Τζήμας, Σένε Κ.

Πηγή: epsanastisentra.blogspot.com