“Κοντσέρτο για πολυβόλα” η Τριγλία! Διέλυσε την Άνοιξη εκτός έδρας 7-0

Καταιγιστική η Τριγλία πέρασε σαν… σίφουνας από την Άνοιξη με το εντυπωσιακό 7-0, και παραμένει στην κορυφή με το απόλυτο αφού μετρά πέντε νίκες σε πέντε ματς.

Η καλή μέρα από το πρωί φάνηκε για τους κιτρινόμαυρους του Παπακωστούλη. Μόλις στο 2ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Καραγιάννης, ενώ μετά από λίγο και συγκεκριμένα στο 13΄ ο Σένε διπλασίασε τα γκολ των φιλοξενούμενων.

Το… γλυκό έδεσε όταν λίγο πριν το σφύριγμα της λήξης του πρώτου ημιχρόνου, ο Ππαπαδιονυσίου έγραψε το 0-3 βάζοντας ουσιαστικά τέλος στην υπόθεση νίκης.

Στο δεύτερο μέρος οι κιτρινόμαυροι συνέχισαν με το… γκάζι πατημένο. Αρχικά στο 62’ ο Τζίτζης με πέναλτι έκανε το 0-4, ενώ στο 73’ ο Βίλα αύξησε κι άλλο το σκορ στο 0-5. Τρία λεπτά αργότερα ήρθε το δεύτερο γκολ του Σένε για το 0-6 και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 89’ ο Κ. Τσούκας.

Διαιτήτευσαν οι Πανούτσος, Κουλοχέρης, Κακάνης.

ΑΝΟΙΞΗ (Θ.. Τσιριμώκος): Θεολόγης, Κατσέρης, Πετροδασκαλάκης (39’ Γιαρένης), Νικολάου (76’ Ριζάβας), Νάνος, Συρανίδης, Γαντζούλας, Μώκος, Γεωργούσης, Χατζηγεωργίου, Βουγιουκλίδης (24’ Καλογριδάκης – 76’ Καραγιάννης).

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γ. Παπακωστούλης): Κόρμπας, Τζίτζης, Αρβανιτίδης, Μεϊμάρογλου, Τσούκας Γ., Καραγιάννης (65’ Κουμουτσέας), Παπαδιονυσίου (68’ Τσούκας Κ.), Τσαγκάρης, Σένε (82’ Γερακάκης), Βίλα (82’ Ναούμ), Ζαφειρόπουλος.