Ματσάρα! Άρτεμις και Νικολακάκης 3-3

Το ματς με το μεγαλύτερο σασπένς και το ωραιότερο από πλευράς θεάματος έγινε σήμερα στα Σπάτα, εκεί όπου Άρτεμις και Νικολακάκης ήρθαν ισόπαλοι 3-3, με τους φιλοξενούμενους να αποδεικνύονται ιδανικοί αυτόχειρες και να χάνουν μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη μέσα από τα χέρια τους.

Η Αρτέμιδα προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με τον Τζεμπελίκο, αλλά έμειναν με 10 παίκτες στο 34’ όταν αποβλήθηκε ο Βασιλείου με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η ομάδα του Γιώργου Δημητρόπουλου εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα και κατάφερε στην εκπνοή να ισοφαρίσει με τον Μαβίδη στο 44’.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ο Νικολακάκης ήταν καταιγιστικός και κατάφερε μέσα σε τρία λεπτά να πάρει προβάδισμα νίκης. Αρχικά ο Πάλμος στο 48’ έκανε το 1-2, ενώ στο 50’ ο Κολονέρος έκανε το 1-3. Παρά το γεγονός ότι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο οι γηπεδούχοι βρήκαν το σθένος και αντέδρασαν, πανηγυρίζοντας στο τέλος τον βαθμό. Αρχικά στο 75’ ο Ράσα έκανε το 2-3 με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 78’ ο Μιχάλης Φυτιλής με πλασέ, μετά από ασίστ του Τζεμπελίκου, διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Διαιτήτευσαν οι Αντωνίου, Πολυχρονιάδης, Γουρνιάς.

ΑΡΤΕΜΙΣ (Γ. Φυτιλής): Καραογλάνης, Μέγας, Αβδελάς, Διαμάντης, Βασιλείου, Φυτιλής Λ. (73’ Μπουλουμπάσης), Παπάζογλου, Μοιρασγεντής (52’ Φυτιλής Μ.), Παπαδόπουλος (60’ Παπατσαράκης), Ράσα, Τζεμπελίκος.

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ (Γ. Δημητρόπουλος): Κατσάνος, Δαμιανίδης, Μινοσιάν (63’ Μουστής), Βαφειάδης, Μαντζιώκας, Κυριακίδης, Καλέρης (59’ Τσαλερίδης), Πάλμος, Μαβίδης, Κολονέρος, Αναγνώστου (46’ Μαστρογιάννης – 82’ Μουκάνης).