Ματσάρα στο Κρυονέρι! Η Τριγλία πέρασε σαν… σίφουνας 3-0 (video)

Σε ένα παιχνίδι που είχε δύναμη και πάθος, η Τριγλία Ραφήνας επικράτησε με 0-3 του Κρυονερίου και απέδειξε ότι το όνομα και η φανέλα της είναι πολύ βαριά.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με το Κρυονέρι να προσπαθεί να πάρει μέτρα στο γήπεδο. Η Τριγλία ομως σταδιακά εξισορρόπησε τον αγώνα και έχασε τρεις πολύ καλές ευκαιρίες με τους Γκαβασιάδη, Μουστόγιαννη και Αρβανιτίδη.

Στην επανάληψη η ομάδα της Ραφήνας μπήκε αποφασισμένη στο γήπεδο να καθαρίσει το παιχνίδι. Στο 48ο λεπτό ο Ζαφειρόπουλος έβαλε μπροστά την Τριγλία στο σκορ, ενώ ο Γκαβασιάδης στο 59′ διπλασίασε τα τέρματα. Τον επίλογο έγραψε ο Πατσιούρας στο 88ο λεπτό με εκπληκτικό εναέριο βολέ.

ΚΡΥΟΝΕΡΙ: Μανουσάκης, Χότζα, Ζερμπίνης, Παπαδόπουλος, Βολιώτης, Τσακλάνος, Τσέλας, Δάφνας (67′ Γεωργούσης), Μάκας, Σιατραβάνης (85′ Μίχας), Νησωτάκης (77′ Μαλάι)

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Κύρκος, Παπαδιονυσίου, Τσέπας, Τσάγκαρης, Τσούκας, Καραγιάννης, Ζαφειρόπουλος (85′ Πατσιούρας), Σκαφίδας (86′ Λαγός), Γκαβασιάδης, Μουστόγιαννης, Αρβανιτίδης.

Πηγή: abola.gr