Mε ανατροπή ο Παλληνιακός 3-2 τον Θησέα Ν. Μάκρης

Σε ένα ματς με πολλές ανατροπές ο Παλληνιακός επικράτησε 3-2 εντός έδρας του Θησέα Νέας Μάκρης και έκανε έτσι το τρία στα τρία!

Η ομάδα του Παναγιώτη Χριστοφιλέα ήταν αυτή που πήρε κεφάλι στο σκορ στο 36’ με ωραίο σουτ του Καλτσά εκτός περιοχής, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις. Μετά από μια φάση που ο Παλληνιακός ζήτησε πέναλτι αλλά δεν δόθηκε έγινε μακρινή μπαλιά, αμυνόμενος των γηπεδούχων γλίστρησε και ο Τηγανιτάκης που έγινε κάτοχος της μπάλας νίκησε τον Μπαλασάκη και έκανε το 1-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος με το ξεκίνημα ο Θησέας κέρδισε πέναλτι. Στο 47’ ο Κ. Τσέλιος ανέλαβε την εκτέλεσή του και έκανε το 1-2!

Οι γηπεδούχοι πίεσαν και γρήγορα κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να φτάσουν στη νίκη. Στο 49’ ο Καλτσάς με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έφερε το ματς στα ίσια και στο 60’ ο Κυριόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 3-2!

Διαιτήτευσαν οι Κορωνιάς Κ., Τζαφόλιας Δ., Μακρής.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Π. Χριστοφιλέας): Μπαλασάκης, Τσαλερίδης (82’ Αναστασίου), Βλάχος (91’ Σεϊτάι), Ελ Γκαμάλ, Γαληνάκης, Ντελής, Τρυφιάτης (82’ Δημογιάννης Β.), Δημογιάννης Χ., Κυριόπουλος, Καραμπιέτ, Καλτσάς (88’ Μπεγλεκτσής).

ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. (Γ. Τσέλιος): Μουσκάι, Μηναδάκης, Βεϊζάι, Βούσουλας (75’ Αζάλ), Παπασωτηρίου, Τρίμης, Τσέλιος Κ., Τσέλιος Μ., Τηγανιτάκης (55’ Ζιάγκος), Ματρογιαννούδης (79’ Μπονιάκος), Ραπτογιάννης (46’ Νικηφοράκης).