Mε δύο… πρόσωπα η Θύελλα Ραφήνας στη φιλική ήττα από τον Αήττητο 1-0

Φιλική ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε η Θύελλα Ραφήνας από τον Αήττητο Σπάτων, το απόγευμα της Πέμπτης (18/8), στο γήπεδο «Παναγιώτης Σκούφος».

Οι «λιγνιτωρύχοι» έδειξαν δύο διαφορετικά πρόσωπα στον αγωνιστικό χώρο σε ό,τι αφορά την απόδοσή τους. Έπειτα από ένα μέτριο προς κακό πρώτο ημίχρονο και από τις δύο ομάδες, δίχως δημιουργία και φάσεις, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 40’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζέκιο, για να πάνε στα αποδυτήρια, για την ανάπαυλα, με το υπέρ τους 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο κόουτς Νίκος Μεσολόγγης προχώρησε σε αλλαγές και έδωσε χρόνο στους υπόλοιπους ποδοσφαιριστές του. Η ομάδα μας χρειάστηκε λίγο χρόνο για να πάρει πρωτοβουλίες και μέτρα μέσα στο γήπεδο, κάτι το οποίο συνέβη ειδικά μετά το 60’. Από εκείνο το σημείο, πίεσε τον Αήττητο, «έφτιαξε» μεγάλες ευκαιρίες για γκολ με τους Γούλα και Σουλτανίδη, ενώ είχε και χαμένο πέναλτι στο 80’ με τον Γούλα, ο οποίος είδε τον αντίπαλο γκολκίπερ να αποκρούει στη δεξιά του γωνία.

Με αυτό τον τρόπο, το σκορ δεν άλλαξε και η Θύελλα γνώρισε την πρώτη της φιλική ήττα για φέτος. Σίγουρα, άξιζε κάτι καλύτερο από το παιχνίδι, έστω την ισοπαλία, καθώς ανασταλτικά δεν αντιμετώπισε προβλήματα, ενώ είχε και φάσεις προς το τέλος του αγώνα.

Όσον αφορά, το επόμενο φιλικό της Θύελλας, αυτό θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή (21/8, 18:30) στον Ασπρόπυργο, με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Πρίφτης, Αράπης, Πιέτρι, Μαντζώρος, Σαντίκου, Μαρτίνος, Σαμάρκος, Τόσκα, Δημητρίου, Γκούμας, Παντελίδης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι Κορασίδης, Ντόσκας, Μαργέτης, Φύτρος, Γεωργόπουλος, Μπαριτάκης, Γούλας, Σουλτανίδης, Δημάτσας, Τσιλιακός και Νάκας.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Γιώργος Καρατζάς): Παναγόπουλος, Παλιβός, Παπαϊωάννου, Λένγκα, Μουρουτής, Ιωαννίδης, Παλιβός Κ., Καραγιάννης, Κοβάνης, Σπανός, Ζέκιο.

Αγωνίστηκαν και οι Φράγκος, Κατσαρής, Αντριάνο, Γιαννάκης, Σταματίου, Μαργέτης, Παγωμένος, Λαμπρινός, Κορογιαννάκης, Σέρτζιο και Χοτζάι.