Με το… δεξί και με ανατροπή η Μάχη, 2-1 τον Αχαρναϊκό

Με τον ιδανικό τρόπο ξεκίνησε στο νέο πρωτάθλημα η Μάχη Μαραθώνα που επικράτησε 2-1 του Αχαρναϊκού, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 7ο λεπτό σε ανατροπή του Καρακοζίδη, αλλά ο διαιτητής λίγα δευτερόλεπτα αργότερα πήρε πίσω την απόφασή του και έδειξε κίτρινη κάρτα στον παίκτη της Μάχης! Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με σουτ του Στραβομύτη, μετά από λάθος των αμυνόμενων, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο η Μάχη ανέβασε στροφές και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 52’ με σουτ του Δαρσινού. Την ανατροπή ολοκλήρωσε ο Χαρίσης στο 88’ με εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Τσέπας.

Διαιτήτευσαν οι Κορωνιάς Κ., Τζαφόλιας Β., Σόφιας.

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ (Δ. Μίχας): Ζαγάρης, Σιδέρης, Φλώρος, Σπανός Ε., Τριανταφύλλου, Νικάι (67’ Τσιούμας Δ.), Χαρίσης, Καχόπουλος (90’ Μάρα), Δαρσινός (77’ Τσιούμας Β.), Τσέπας, Καρακοζίδης (46’ Ζανάκης).

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Σ. Ηλιόπουλος): Καταχανάκης, Κοντούλης (65’ Παπαδόπουλος), Τσαντήλας, Γκέρτσος, Χριστόπουλος, Δημητρόπουλος, Κοτόβ, Κωνσταντινίδης, Στραβομύτης, Μπούγιας (65’ Κεσίδης), Τσιμπούρλας (72’ Λίβας).