Με τρείς “ροπαλιές” ο Ηρακλής στα Σπάτα λύγισε τον Αήττητο 3-0

Με το «τρίποντο» έφυγε από τα Σπάτα ο Ηρακλής, που επικράτησε με 3-0 χάρις στα τέρματα των Πασά (15′), Ντούνη (39′) και Παναγιωτούδη (90′).

Ο Ημίθεος ήταν ανώτερος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και επιβλήθηκε δίκαια του Αήττητου, ο οποίος ηττήθηκε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι.

Το ματς:

Καλύτερα μπήκε ο Ηρακλής στην αναμέτρηση, που απείλησε στα πρώτα λεπτά με τον Περόνε, δίχως επιτυχία. Η πίεση του Ημίθεου ανταμείφθηκε στο 15′, όταν ο Πασάς με σουτ του κίνηση νίκησε το Κοκκαλά για το 1-0 υπέρ της ομάδας του. Ο «Γηραιός» ήταν ανώτερος και έψαχνε το δεύτερο τέρμα του, με τον Αήττητο να μην μπορεί να πάρει πρωτοβουλίες, ώστε να ψάξει την ισοφάριση. Η ανωτερότητα του Ηρακλή μεταφράστηκε και σε δεύτερο τέρμα, με τον Ντούνη από κοντά να κάνει το 2-0 στο 39′, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο Αήττητος μπήκε στο δεύτερο 45λεπτο με στόχο το γκολ, που θα τον ξαναέβαζε στη διεκδίκηση αποτελέσματος, με τον Μαρουκάκη όμως να αστοχεί σε δύο περιπτώσεις στο 50′ και το 52′. Έπειτα, την πρωτοβουλία των κινήσεων την πήρε εκ νέου ο Ηρακλής, χωρίς όμως να πετυχαίνει το τρίτο τέρμα, που θα «κλείδωνε» τη νίκη του. Στο 89′ ο Μουμίν είχε δοκάρι για το 3-0, με αυτό να επιτυγχάνεται τελικά στο 90′ με τον Παναγιωτούδη.

Σκόρερ: 15′ Πασάς, 39′ Ντούνης, 90′ Παναγιωτούδης

Διαιτητής: Τσιοφλίκη (Λάρισας)
Βοηθοί: Νίκζας, Μάνος (Λάρισας)

Αήττητος Σπάτων (Χαραλαμπίδης): Κοκκαλάς, Σπυρόπουλος, Κολλαράς, Χριστοφιλέας, Βούκοβιτς (72′ Κατσάρας), Ηρακλής, Κασνέτση, Ματσούκας (21′ λ.τρ. Νικλητσιώτης), Σταματάκης, Γροντής, Μαρουκάκης

Ηρακλής (Ελευθερόπουλος): Βοσνιάδης, Κουτρουμάνος, Κουκόλης, Στάμου, Μουμίν, Καλτσάς, Μενδρινός (59′ Παναγιωτούδης), Πασάς, Ντούνης(82′ Γεωργίου), Χασομέρης (89′ Ζιαμπάρης), Περόνε