Μεγάλη νίκη ο Αργοναύτης νίκησε 81-77 στη Ραφήνα την ΑΕ Ν. Κηφισιάς

Μεγάλη νίκη πήρε ο Αργοναύτης στο κλειστό γήπεδο της Ραφήνας απέναντι στην Κηφισιά με σκορ 81-77 και πήρε μια βαθιά ανάσα ενόψει της συνέχειας, στο δύσκολο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής.

Με πρώτα βιολιά τους Ζακυνθινό με 19 πόντους και Μανταλβάνο 15 πόντους, οι κιτρινόμαυροι πήραν κεφάλι από το πρώτο δεκάλεπτο κι έκλεισαν το ημίχρονο με +5. Στον ίδιο ρυθμό οι παίκτες του Γιαννακόπουλου στο β΄ ημίχρονο δεν άφησαν περιθώρια ελπίδας στην Κηφισιά ότι δεν θα πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Αργοναύτης Τριγλίας- ΑΕ Ν. Κηφισιάς 81-77
Διαιτητές: Στρέμπας-Αποστολίδης Β.-Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 18-11, 38-31, 58-53, 81-77
Αργοναύτης Τρίγλιας (Γιαννακόπουλος): Σγουρός 10(1), Συγγούνας 9, Γεραμάνης 4, Ζακυνθινός 19, Κορομηλιάς, Μανταλβάνος 15(1), Μητσάκης 7(1), Σβάρνας 7(1), Σταμέλλος 10(2)
Α.Ε.Ν.Κ.(Λαδικός): Ιωάννου 9, Μοσχοβίτης 20(2), Μακρυγιάννης 3(1), Στεργίου, Χαρταβέλλας, Πετροδημόπουλος 18(3), Μανούσος 17, Κουκάκης 4, Μιχαλάκης 4, Καρακώστας 2