Μεγάλη νίκη ο Αργοναύτης Ραφήνας 74-67 στην Πεντέλη

Σπουδαίο διπλό για τον Αργοναύτη Ραφήνας ο οποίος πέρασε από τη Πεντέλη 67-74. Στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν μπροστά οι γηπεδούχοι 26-21, στο ημίχρονο ήταν πάλι μπροστά 41-39 όπως και στο τρίτο δεκάλεπτο με ένα πόντο 55-54. Στο τελευταίο όμως οι παίκτες του Γιαννακόπουλου αντεπιτέθηκαν και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας με 74-67.

Πεντέλη – Αργοναύτης 67- 74

Δεκάλεπτα : 26-21, 41-39, 55-54, 67-74
Διαιτητές : Φασόλης-Αργυρούδης-Κούλης Κ.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Καρακατσάνης 8, Νάσης, Γιαννίκος 4, Γραμματικός 3 (1), Χρυσός 13 (1), Καστανιώτης 15, Τσιτσιγιάννης 2, Ψαρόπουλος 22 (6).
Αργοναύτης Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Σγουρός 7 (1), Λίτσος 8, Συγγούνας 6 (1), Γεραμάνης 9, Ντούσιας 5 (1), Ζακυνθινός, Κορομηλιάς 7 (2), Μητσάκης 1, Σβάρνας 12, Σταμέλος 19 (4)

Στα άλλα παιχνίδια:

Στο «Π.Σαλπέας» ο ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» πέτυχε την πρώτη του νίκη μαρκιά από τη Νάξο, και με το εμφατικό 78-61 έδειξε να ρολάρει, φτάνοντας στις τρεις νίκες στο πρωτάθλημα.

Στις «Αδάμες» ο Παπάγου με ηγετική μορφή τον Παναγιώτη Κόη βρήκε τον τρόπο να κερδίσει τη Νέα Κηφισιά με 72-68, παρά τις προσπάθειες του πολύπειρου Χρήστου Πετροδημόπουλου στο κλείσιμο του παιχνιδιού, ενώ στην Καλλιθέα, ο Έσπερος με ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο, κέρδισε τον χωρίς Γιάννη Καπώνη, ΚΑΟ Κορίνθου με 79-62. Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από λεκτική αντιπαράθεση στο φινάλε μεταξύ μερίδα της κερκίδας και του Κώστα Σορώτου.