Μοιρασιά στα Σπάτα: Αήττητος-Εθνικός 1-1

Με ισοπαλία ξεκίνησαν ο Αήττητος και ο Εθνικός, σε ένα δυνατό ματς.

Ο Κατσικοκέρης έδωσε το προβάδισμα στους Πειραιώτες, ωστόσο, ο Νικλητσιώτης πριν τη συμπλήρωση του πρώτου μέρους έφερε το ματς στα ίσα. Το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος.

7′ – Μακρινό σουτ του Κατσικογιαννη, μπλόκαρε ο Σικαλιάς. Πιο επιθετικός ο Αήττητος στα πρώτα λεπτά.

8′ – Κίτρινη στον Ρούσση για δυνατό μαρκάρισμα στον Κρητικό.

10′ – Νέο άσχημο μαρκάρισμα, αυτή τη φορά από τον Γκέσιο πάνω στον Μουστάκη. Νέα κίτρινη για παικτη του Εθνικού.

13′ – Δυνατό σουτ του Κωστόπουλου κόντραρε σε σώματα κι απομακρύνθηκε.

13′ – Τραυματισμός του Κατίδη, που έμεινε για σχεδόν ένα λεπτό στον αγωνιστικό χώρο, έπειτα από διεκδίκηση με αντίπαλό του.. Σηκώθηκε ο παίκτης του Εθνικού.

23′ Τεράστια ευκαιρία για τον Αήττητο, με τον Φαρινόλα να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Εθνικού, έπειτα από κάθετη του Κρητικού και τον Σικαλιά να διώνχει σε κόρνερ.

27′ – Όμορφη προσπάθεια του Τσιλιγγίρη από τα δεξιά, αλλά η σέντρα του δεν ήταν καλή και πέρασε άουτ.

28′ – Κεφαλιά του Παυλάκη, μπλόκαρε εύκολα ο Μιχελής.

30′ – Λάθος του Ρούσση, ο Φαρινόλα μπήκε επικύνδυνα στην περιοχή κι έκανε το γύρισμα, αλλά έδιωξαν οι αμυντικοί του Εθνικού.

34′ – 0-1 – ΓΚΟΛ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ! Ο Παυλάκης έκανε το σουτ εκτός περιοχής, ο Μιχελής έκανε την επέμβαση με τη μπάλα να βρίσκει και στο δοκάρι, αλλά ο Κατσικοκέρης πήρε το «ριμπάουντ» και με δυνατό σουτ έκανε το 0-1 για τους Πειραιώτες.

41′ – Ο Ρούσσης αναμένεται να αποχωρήσει λόγω τραυματισμού, με τον Πεχλιβανίδη να ετοιμάζεται να τον αντικαταστήσει.

43′ – Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Πεχλιβανίδη να παίρνει τη θέση του τραυματία Ρούσση.

44′ – Φάουλ σε επικίνδυνο σημείο έχει κερδίσει ο Αήττητος.

45′ – 1-1 – ΓΚΟΛ Ο ΑΗΤΤΗΤΟΣ! Έξυπνη εκτέλεση του Νικλητσιώτη, με τη μπάλα να περνά χαμηλά και να καταλήγει στα δίχτυα του Σικαλιά.

Επεισόδια μεταξύ οπαδών του Εθνικού και διμοιρίας των ΜΑΤ σημειώθηκαν κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου, με αποτέλεσμα να υπάρχει ολιγόλεπτη καθυστέρηση στην έναρξη του 2ου μέρους.

63′ – Επικίνδυνο γύρισμα του Φαρινόλα, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

65′ – Διαγώνιο σουτ του Παυλάκη, πέρασε άουτ.

70′ – Κίτρινη στον Κωστόπουλο για μαρκάρισμα στον Δωματά.

74′ – Νέο σουτ του Παυλάκη, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας), Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Νταβέλας (Μακεδονίας).

Αήττητος Σπάτων (Πάρης Κωνσταντακόπουλος): Μιχελής, Μουστάκης, Βιδάλης (78′ Κολλαράς), Κωστόπουλος, Χριστοφιλέας, Ρουσσάκης, Νικλητσιώτης, Κατσικογιάννης, Κρητικός, Τσιλιγγίρης, Φαρινόλα.

Εθνικός (Νίκος Κουρμπανάς): Σικαλιάς, Στασινός, Βλάχος, Κρητικός, Ρούσσης (43′ λ.τ. Πεχλιβανίδης), Κατίδης, Δωματάς, Τεγούσης, Κατσικοκέρης, Γκέσιος, Παυλάκης.