Μόνος 5ος ο Εθνικός Ν. Μάκρης, 3-2 εντός τη Νίκη Δροσιάς!

Μόνος του στην 5η θέση της βαθμολογίας πέρασε ο Εθνικός Νέας Μάκρης, που επικράτησε 3-2 εντός έδρας της Νίκης Δροσιάς και εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την εντός έδρας ήττα της Ατλαντίδας από την Αρτέμιδα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Ανδρέα Σκουβαρά ήταν ο Ραζακιάς, που πέτυχε δύο γκολ.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με 2-0 στο σκορ, με δύο γκολ του Ραζακιά στο 6’ και στο 23’, όμως προς το τέλος του ημιχρόνου έπαθαν μπλακ-άουτ με αποτέλεσμα να δεχτούν δύο γκολ σε πέντε λεπτά (40’ και 45’). Στο δεύτερο μέρος ο Εθνικός μπήκε ξανά δυνατά και ευτύχησε στο 47’ να πάρει το προβάδισμα με τον Δημητρίου, με το 3-2 να μένει ως το φινάλε!

Διαιτήτευσαν οι Αρφάνης, Μπαλάγκα, Καλαμπάκας.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ. (Α. Σκουβαράς): Σουσούνης, Βαζάκας (46’ Βούρας), Βλασσόπουλος, Χρυσίνας, Χαλιλάι, Κουσούλης, Δημητρίου (90’ Αγγέλου), Αζάλ, Ραζακιάς (76’ Ραπτογιάννης), Αλτιπαρμάκης, Ανδριάς (46’ Σούλας).

ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ (Ν. Ζορμπάς): Κόκκαλης, Παπαρούνης, Πατρινός (72’ Αρκατίνης), Μπετσής, Χαμζάι (77’ Αγγελόπουλος), Καλαμάρας, Κατσέρης, Θεοδώρου (75’ Καρατσίκος), Μίχας, Ελευθερίου, Ασημακόπουλος (91’ Μπουσδέκης).