Μπαμ στα Σπάτα! Αήττητος Σπάτων-Αστέρας Αμαλιάδας 1-2

Σπουδαία νίκη πήρε ο Αστέρας Αμαλιάδας, που αν κι έμεινε πίσω στο σκορ κόντρα στον Αήττητο, κατάφερε να «γυρίσει» το παιχνίδι και να μπει και πάλι στο κόλπο της ανόδου.

Ωστόσο, οι «βυσσινί» θα πρέπει να περιμένουν την απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής για το ματς με τον Ηρόδοτο, που δεν ολοκληρώθηκε. Από τη μεριά του ο Αήττητος έχασε τεράστια ευκαιρία να πάρει το ματς και να… αγκαλιάσει την άνοδο.

Το φιλμ του αγώνα

7- Δοκάρι για τον Αήττητο με τον καλογερή έπειτα από πάσα του Τσιλιγκίρη.

10′ – Καλύτεροι οι γηπεδούχοι από το ξεκίνημα. Πιέζουν για να ανοίξουν το σκορ.

17′ – Νέα ευκαιρία για τον Αήττητο και πάλι με σουτ του Καλογερή, μετά από συνεργασία με τοιν Φαρινόλα.

21′ – Σουτ του Τσιλιγκίρη κόντραρε σε σώματα και πέρασε κόρνερ.

22′ – Με αντιπιθέσεις θέλει να απειλήσει ο Αστέρας. Σε μια από αυτές ο Μπαρμπαρούσης βγήκε στην πλάτη της άμυνας, αλλά κοντραρίστηκε από τον Χριστοφιλέα και δεν μπόρεσε να πλασάρει.

25′ – Ο Φαρινόλα μπήκε από τα δεξιά στην αντίπαλη περιοχή, αλλά το σουτ του δεν βρήκε στόχο.

28′ – Εκπληκτική επέμβαση του Τσάμη σε σουτ του Νικλητσιώτη, έπειτα από σέντρα του Καλογερή.

33′ – Επικίνδυνη παράλληλη μπαλιά στην περιοχή του Μιχελή, ο Αντωνόπουλος δεν μπόρεσε να βάλει την προβολή και να σπρώξει τη μπάλα προς την αντίπαλη εστία.

41′ – Η μπάλα κόντραρε στο γύρισμα του Κωστόπουλου και πήρε τροχιά προς την εστία του Τσάμη, ο οποίος ήταν και πάλι στη σωστή θέση κι έδιωξε σε κόρνερ.

43′ – Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Κέρι, με τη μπάλα να φεύγε μόλις άουτ.

Καλύτερος ο Αήττητος, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα. Με αντεπιθέσεις προσπαθούν να απειλήσουν οι φιλοξενούμενοι.

48′ – Σουτ του Καλογερή, ο Τσάμης και πάλι κατάφερε να διώξει, αυτή τη φορά με τα πόδια.

51′ – Τεράστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Κέρι βρήκε τον Μπαρμπαρούση, ο τελευταίος κατέβασε κι έκανε το σουτ, αλλά ο Μιχελής κατάφερε να διώξει σε κόρνερ.

55′ – ΓΚΟΟΛ! 1-0 ο Αήττητος! Ο Μαραθιανός βγήκε στην πλάτη της άμυνας και νίκησε με πλασέ τον Τσάμη.

60′ – ΓΚΟΟΛ! 1-1 ο Αστέρας Αμαλιάδας! Ο Κέρι με σουτ αιφνιδιάζει τον Μιχελή και ισοφαρίζει για τους «βυσσινί»!

70′ – Μακρινό σουτ του Καλογερή, έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Τσάμη.

72- Ανεβασμένος και πιο απειλητικός ο Αστέρας στην επανάληψη.

85′ – Φαλτσαριστό σουτ του Σταθατου, ο Μιχελής έδιωξε σε κόρνερ.

85′ – ΓΚΟΟΛ! 1-2 ο Αστέρας! Το κόρνερ εκτελέστηκε και ο Μπαρμπαρούσης από κοντά με κεφαλιά σκόραρε για την ανατροπή!

90+2′ – Δευτερόλεπτα απομένουν για τη λήξη. Αρκετές οι διακοπές στο ματς!

Τεράστια νίκη για τον Αστέρα Αμαλιάδας, που πλέον περιμένει την απόφαση του δικαστηρίου για το παιχνίδι με τον Ηρόδοτο.

Οι ενδεκάδες:

Αήττητος Σπάτων: Μιχελής, Μουστάκης, Βιδάλης, Κωνσταντόπουλος, Χριστοφιλέας, Καλογερής, Νικλιτσιώτης, Κατσικογιάννης, Μαραθιανός (71′ Ηρακλής), Τσιλιγκίρης (84′ Σκούμας), Φαρινόλα.

Αστέρας Αμαλιάδας: Τσάμης, Μπουτσικάκης (30′ Αντωνόπουλος), Παπαδόπουλος, Κασνέτσι (80′ Σταθάτος), Αρβανίτης, Ν’ Γκουέμ, Παγώνης, Μπανούσης, Μπαρμπαρούσης, Κέρι, Μηνάς.