Mπήκε με το… αριστερό η Τριγλία! Έχασε 1-2 από τα Καλύβια (φωτό)

Συνέχισε τις κακές εμφανίσεις η Τριγλία στα εντός έδρας ματς παρότι αυτή τη φορά επέστρεψε μετά από απουσία δέκα μηνών στη φυσική του έδρα, στο δημοτικό γήπεδο της Ραφήνας.

Οι κιτρινόμαυροι βρήκαν απέναντί τους έναν ψυχωμένο αντίπαλο, τον ΠΑΟ Καλυβίων που “χτύπησε” στις αντεπιθέσεις και στο τέλος πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις, 1-2.

Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν και ο δυνατός αέρας που δεν άφησε σε κανένα σημείο του ματς να παιχτεί ποδόσφαιρο. Το παιχνίδι πάντως ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, αφού στο πρώτο δεκάλεπτο είχαμε τέσσερις μοναδικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ.

Με το καλημέρα οι γηπεδούχοι στο 1ο κιόλας λεπτό βρέθηκαν σε φάση για γκολ όμως το σουτ του Ψηλιάκου απέκρουσε ο Παππάς. Στο 6΄ ο Μάτι σούταρε για να μπλοκάρει ο Μπάρδης. Στο 8΄ καρφωτή κεφαλιά του Πλίτση έφυγε λίγο άουτ. Στο 11΄φοβερή πάσα του Ζαφειρόπουλου στον Πατσιούρα σούταρε πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Πέρασε αρκετή ώρα για να έρθει το 32΄ όπου ο Αλεξίου πέρασε κυριολεκτικά όποιον βρήκε μπροστά του και πλάσαρε ιδανικά για να γράψει το 0-1 για τα Καλύβια..

Στο 36΄δυνατό σουτ του Ζαφειρόπουλου μπλόκαρε ο Παππάς. Στο 43΄ πάλι ο σκόρερ (Αλεξίου) ήταν πρωταγωνιστής σε μια φάση όπου έφθασε κοντά στο 0-2. Βρέθηκε μόνος σούταρε από δεξιά αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.

Με άλλη μια κλασσική ευκαιρία για τα Καλύβια έκλεισε το πρώτο ημίχρονο. Στο 45΄ ο Μάτι μόνος του σε πλεονεκτική θέση, επιχείρησε διαγώνιο σουτ πολύ άστοχο.

Στην επανάληψη κυριάρχησε ο αέρας και τα νεύρα., ποδόσφαιρο δεν είδαμε, αντίθετα μάλιστα επικράτησαν οι κόντρες, οι γκρίνιες και οι κάρτες. Από μια στημένη φάση στο 72΄ οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μπροστά 0-2. Από ένα λάθος του Κουμουτσέα, τα Καλύβια κέρδισαν φάουλ σε πολύ καλό σημείο. Το εκτέλεσε ο Λάπας κι έστειλε τη μπάλα στην εστία του Μπάρδη.

Η Τριγλία άργησε πολύ να “ξυπνήσει”. Δεν απείλησε και μόνο στις καθυστερήσεις (92΄), ο Πατσιούρας ανατράπηκε μεσ την αντίπαλη περιοχή, ο ρέφερι σφύριξε την εσχάτη των ποινών και ο Ζαφειρόπουλος με μια υποδειγματική εκτέλεση έγραψε το τελικό 1-2.

Με λάθη ο διαιτητής Κ. Αρφάνης. Βοηθοί οι Ν. Τσέλιος, Γ. Ζήσιος-Ντούρος.

• Πριν τη σέντρα του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του φίλου και οπαδού της Τριγλίας Χρυσού Καμίνη.
  • Σύμφωνα με τους ανθρώπους της Τριγλίας ο προπονητής των Καλυβίων Γ. Τζιβίλογλου ήταν τιμωρημένος και δεν έπρεπε να καθίσει στον πάγκο της ομάδας του. Ο κόουτς πάντως στην κάμερα του irafina.gr (δείτε το βίντεο) υποστήριξε πως έχει εκτίσει την ποινή του συνεπώς δεν υπάρχει θέμα. Μέχρι αυτή την ώρα δεν είχαμε καμία πληροφορία για το αν θα κινηθεί για ένσταση η ομάδα της Ραφήνας.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΤΡΙΓΛΙΑ (Στάθης Ασλάνογλου): Μπάρδης, Παπαδόπουλος (73΄ Αγγελόπουλος), Κονταρίνης (73΄ Παπαδιονυσίου), Τσαγκάρης, Αρβανιτίδης, Καραγιάννης (46΄ Δελαπόρτας), Τσούκας, Λαγός (42΄ Κουμουτσέας), Ψηλιάκος, Ζαφειρόπουλος, Πατσιούρας.

ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Γιαν. Τζιβίλογλου): Παππάς, Χαϊδος, Σιδέρης, Χριστόπουλος, Πλίτσης, Σύρος (90΄ Καραγιάννης), Αλεξίου, Κοτσίου (75΄ Αποστόλου), Χαραλάμπους (73΄ Ντούνης), Μαυροθαλασσίτης, Μάτι (68΄ Λάπας).