Μεγάλη νίκη για την Τριγλία στη Ραφήνα – 1-0 τον Αχαρναϊκό

Μεγάλη νίκη για την Τριγλία αφού κατάφερε και επικράτησε με 1-0 κόντρα στην ομάδα του Αχαρναϊκού, στο Δημοτικό Γήπεδο της Ραφήνας

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε ο Σένε στο 67′

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να πατούν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά τους γηπεδούχους να έχουν την κλασική ευκαιρία σε αυτό το διάστημα, σε προσπάθεια του Καλτσά.

Στο δεύτερο μέρος οι κιτρινόμαυροι πήραν την πρωτοβουλία, έψαξαν το προβάδισμα και το πήραν με το γκολ του Σένε. Εν συνεχεία, οι πράσινοι πήραν μέτρα στο γήπεδο, πίεσαν την άμυνα της Τριγλίας, αναζήτησαν την ισοφάριση, όμως δεν μπόρεσαν να την πετύχουν.

Διαιτητές: Δραγάτης, Σπυρόπουλος-Αλεξοπούλου

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Παρασκευαΐδης): Κόρμπας, Παπαδιονυσίου, Πράπας, Μηλιώνης, Ι. Τσούκας, Γκέκας, Σένε, Ψαρρής (84′ Σιαφάκας), Κ. Τσούκας, Καλτσάς, Ζαφειρόπουλος

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Σήφης Βενάκης): Μπονατάκης, Γκούφας (65′ Στραβομύτης), Μανάλης, Αγοραστός, Αμπάρα (46′ Τσιμπουρλάς), Καρμοίρης, Αποστόλου, Μεϊρέλες, Λύγκος, Αντωνόπουλος (61′ Σταύρου), Βλαχίδης.

Δείτε τα σημερινά αποτελέσματα από τους αγώνες της ΕΠΣΑΝΑ

Α Κατηγορία
(7η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΑΟ – ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ Ραφήνας Σάββατο 19/11/22 15:00 ΔΡΑΓΑΤΗΣ Α., ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΗΤΡΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ)
1-0
2. ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ – ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ Σάββατο 19/11/22 15:00
Β Κατηγορία
(3η αγωνιστική)
3. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ Σάββατο 19/11/22 00:00
4. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ Σάββατο 19/11/22 00:00
5. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ Άνοιξης Γ.Κυριάκης Σάββατο 19/11/22 15:00 ΡΕΝΤΙΦΗΣ Λ., ΤΣΕΛΕΠΙΔΗΣ .., ΚΟΥΤΖΙΑΚΟΥΤΖΙΔΗΣ Κ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΝΙΚΑΣ ΑΛ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΛΑΜΠΡΟΥ Β)
1-2
6. ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ Λαυρίου Π.Βογιατζής Σάββατο 19/11/22 15:00 ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΜΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΡΑΣ .)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΚΑΤΣΑΔΗΜΑΣ ΜIΧΑΛΗΣ)