Νίκη στο φινάλε για την Τριγλία 3-2 στα Καλύβια

Τους βαθμούς της νίκης πήρε η Τριγλία στο τελευταίο παιχνίδι της σεζόν και διασκέδασε τις εντυπώσεις από την απώλεια του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ στον τελικό της Μ. Τετάρτης με τον Άρη Βούλας.

Στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ, η ομάδα της Ραφήνας πέρασε από το γήπεδο Καλυβίων, όπου επικράτησε με 3-2 του τοπικού ΠΑΟ, τερματίζοντας έτσι στην 4η θέση της Α’ Κατηγορίας.

Μόλις στο 8ο λεπτό ο Γερώνυμος άνοιξε το σκορ με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Βίλα (0-1), όμως έξι λεπτά μετά ήρθε η ισοφάριση από το πλασέ του Χατζή (1-1). Στο 51ο λεπτό οι κιτρινόμαυροι πήραν ξανά το προβάδισμα, με τον Μεϊμάρογλου να βρίσκει την μπάλα λίγο με το κεφάλι από την εκτέλεση φάουλ του Ζαφειρόπουλου και να γράφει το 1-2, όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν πάλι!

Συγκεκριμένα, στο 56ο λεπτό ο Χατζής κέρδισε πέναλτι που αμφισβητήθηκε από τους φιλοξενούμενους, με τον ίδιο παίκτη να το μετατρέπει σε γκολ για το 2-2. Στο 63′ ο Μασκάι είχε σουτ στο δοκάρι, με τον Βίλα να σκοράρει με χτύπημα φάουλ στο 87′ και να δίνει τη νίκη στην Τριγλία (2-3).

Διαιτητές: Ζησιός, Καρανδινάκη-Τσέλιος

ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Γιώργος Παρασκευαΐδης): Γκόλφης, Πασχάλι (80′ Φ. Ντοβίνος), Σύρος (80′ Σουλδάτος), Δημητρακόπουλος, Α. Ντοβίνος (65′ Κοκαβέσης), Νικολογιάννης, Χαρίσης, Μπάκος, Μπούρμας (57′ Πλίτσης), Μασκάι, Χατζής

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Σύρακας, Τζίτζης (80′ Πετράκης), Παπαδιονυσίου, Μεϊμάρογλου, Ι. Τσούκας, Γερώνυμος, Δελαπόρτας (60′ Καστράτι), Χατζόπουλος (56′ Νταής), Κ. Τσούκας, Βίλα, Ζαφειρόπουλος (80′ Καρτάλης).