Ο Αήττητος “χάλασε” τη γιορτή του Φωστήρα (φωτό)

Σε φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή, για τα εγκαίνια του ανακαινισμένου γηπέδου του Ταύρου,  ο Αήττητος Σπάτων του Πάρη Κωνσταντακόπουλου επικράτησε με σκορ 2-0 τον Φωστήρα.

Άλλο ένα λοιπόν νικηφόρο πέρασμα από τα γήπεδα της Αθήνας και τον πολύ δυνατό κ αρκετά ενισχυμένο φέτος Φωστήρα.

Ο Αήττητος στάθηκε καλά και στα δύο ημίχρονα μπαίνοντας στο παιχνίδι σαν να έκανε ξεκίνημα Πρωταθλήματος με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Αήττητο να χάνει την πρώτη ευκαιρία με τον Farinola, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκούμα η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τις ευκαιρίες με τον Κωστόπουλο που είχε προωθηθεί .

Ο Φωστήρας είχε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο 38′ άλλα ο Μιχελης μπλόκαρε σταθερά την μπάλα για να έρθει το επόμενο λεπτό με τον Αήττητο να πιέζει και τον Μανδύλη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του (αυτογκόλ) βάζοντας μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους με 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και πάλι η ομάδα των Σπάτων ξεκίνησε δυνατά και στο 50′ ο Κωστόπουλος που από το πρώτο ημίχρονο περνούσε συχνά μπροστά έκανε το 0-2.

Στο 72′ ευκαιρία με καλή εκτέλεση φάουλ για τον Φωστήρα αλλά για μια ακόμα φορά ο Μιχελης είπε όχι.

Έτσι απλά ήρθε το 0-2, για τον Αήττητο, ο οποίος ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξε καταπληκτικό ποδόσφαιρο κ εισέπραξε το χειροκρότημα όλων όσων βρέθηκαν στο γήπεδο του Ταύρου.