O Εθνικός Νέας Μάκρης προηγήθηκε 2-0 στον Ωρωπό αλλά έχασε 3-2!

Στην κορυφή της βαθμολογίας, συγκάτοικος με το Κρυονέρι πέρασε ο Ωρωπός, που επιβλήθηκε 3-2 του Εθνικού Νέας Μάκρης, πραγματοποιώντας επική ανατροπή στο δεύτερο μέρος, ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0!

Οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερα στο πρώτο μέρος και εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες τους, με αποτέλεσμα να πάρουν κεφάλι στο σκορ με 2-0. Σκόρερ και των δύο τερμάτων ήταν ο Ραζακιάς, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό και στο 27’ έκανε το 0-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η είσοδος του στρατευμένου Τσέλα άλλαξε τις ισορροπίες, με τον επιθετικό του Ωρωπού να φέρνει το ματς στα ίσια με γκολ στο 56’ και στο 65’. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και κατάφεραν να φτάσουν και στο τρίτο γκολ, στο 73’ με τον Τζόνι. Το 3-2 έμεινε ως το τέλος και ο Ωρωπός μοιράζεται πλέον την 1η θέση με το Κρυονέρι.

Διαιτήτευσαν οι Δήμας, Κουλοχέρης, Σοφιάς.

ΩΡΩΠΟΣ (Α. Πούλος): Ντέρκα, Μήτρου, Κανατάς, Μουστής, Αλιάι, Ζουβερέλης, Αλεξόπουλος (46’ Τσέλα), Τζόνι, Φίλλης (88’ Μίχας), Κανάρης, Ευφραιμίδης (71’ Μπραχιμάι).
ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ. (Α. Σκουβαράς): Βασιλάκης, Χαλιλάι (86’ Μασούρας), Βούτας (72’ Σπηλιωτόπουλος), Μαντζιώκας, Αθανασόπουλος, Κουσούλης, Σοφρόνης (56’ Βλασσόπουλος), Αλτιπαρμάκης, Ραζακιάς, Νάκο (70’ Ραπτογιάννης).