Ο Παναρκαδικός πέρασε από τα Σπάτα, 2-0 τον Αήττητο

Ένας αγνώριστος Αήττητος στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς την σπιρτάδα και την ταχύτητα των πρώτων αγωνιστικών ηττήθηκε δίκαια στο γήπεδο των Σπάτων, από την ομάδα του Παναρκαδικού με σκορ 2-0.

Μόλις στα 30″ ο Παναρκαδικός παγώνει το γήπεδο Σπάτων όταν ο Τσιώλης πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή από τραγικό λάθος της άμυνας του Αήττητου και πλάσαρε ανενόχλητος τον Στεφανίδη.

5′ ο Δρίτσας δεν κατάφερε να πιάσει σουτ από λάθος των αμυντικών του Παναρκαδικού.
11′ από καλή θέση ο Ντουσάϊ έστειλε την μπάλα αρκετά άουτ.

Στο 18′ μεγάλη ευκαιρία για τον Αήττητο να ισοφαρίσει αλλά την κεφαλιά απέκρουσε ο Ντουντούμης και έσωσε την ομάδα του.

29′ σε σέντρα του Χιλάϊ το δυνατό σουτ του Τζανουλίνου μπλόκαρε ο Ντουντούμης.

Όπως άρχισε έτσι και τελείωσε το πρώτο ημίχρονο, λάθος πάσα των αμυντικών του Αήττητου στον Αντωνόπουλο και αυτός με άνεση κρέμασε τον Στεφανίδη και έστειλε την μπάλα να αναπαυθεί στα δίχτυα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων (0-2).

Στο 51′ η πρώτη καλή ευκαιρία για τον Αήττητο σε σέντρα του Δρίτσα από δεξιά έκοψαν σε κόρνερ οι παίκτες του Παναρκαδικού.
56′ διπλή ευκαιρία για να κάνουν οι παίκτες του Παναρκαδικού αλλά ο Στεφανίδης κατέβασε ρολά και δεν επέτρεψε να γίνει το 0-3.

69 ‘ σουτ του Ασλάνι στα χέρια του Ντουντούμη.

Το τελευταίο 20λεπτο πίεσε ο Αήττητος, είχε την κυριαρχία αλλά όχι το γκολ.

Σαν επίλογο θα λέγαμε ότι το γκολ στα πρώτα τριάντα δευτερόλεπτα έκοψε τα πόδια των νεαρών παικτών του Αήττητου και έριξε την ψυχολογία, αντίθετα άνδρωσε και έδωσε φτερά στους παίκτες του Παναρκαδικού.
Άλλαξε η εικόνα στο 2ο ημίχρονο, οι αλλαγές βοήθησαν αλλά το τραίνο είχε φύγει από τον σταθμό με επιβάτες τους Τριπολιτσιώτες.