Ο Θησέας Ν. Μάκρης 1-1 στη Βούλα με τον Άρη

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι στη Βούλα ανάμεσα στον Άρη και τον Θησέα που ήρθαν ισόπαλοι 1-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν από νωρίς στο σκορ, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με το δεύτερο μέρος να είναι «άσφαιρο».

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Τασσόπουλος έδωσε προβάδισμα στον Θησέα με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τσέλιου. Ενώ όλα έδειχναν ότι οι φιλοξενούμενοι θα πάνε με το υπέρ τους σκορ στο ημίχρονο, εντούτοις στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κούστας με πλασέ νίκησε τον Κατσιούλη και ισοφάρισε. Από τον Θησέα διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ στην αρχή της φάσης.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες δεν είχαν ουσία και το 1-1 έμεινε ως το τελικό σφύριγμα. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Μουλλάκης στο 85’ με δύο κίτρινες κάρτες στο ίδιο λεπτό για «θέατρο» και διαμαρτυρία.

Διαιτήτευσαν οι Δραγάτης, Καραθανάσης, Πολυχρονιάδης.

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τ. Τασσιόπουλος): Προβίδας, Γκούρα, Γιαννόπουλος, Βατίστας, Γεωργάκας, Λιόσης, Χρήστου, Γκάμπριελ, Κούστας, Ρομάνο, Βασίλι (67’ Γοργάκης).

ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. (Β. Χατζηαναστασίου): Κατσιούλης, Μηναδάκης, Οικονόμου (74’ Μουλλάκης), Τασσόπουλος, Μουρούτης, Τσώνης, Τσέλιος (80’ Παππάς), Κατσούγκρης, Αθανασόπουλος (90’ Ζιάγκος), Μαστρογιαννούδης (50’ Τσαλούχος), Πράπας.