Όλα έγιναν στο τέλος! Άρης Βούλας-Τριγλία 1-1

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το μεγάλο ντέρμπι της ημέρας στον 2ο όμιλο της Α’ ΕΠΣΑΝΑ ανάμεσα στον Άρη Βούλας και την Τριγλία Ραφήνας.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 1-1, ύστερα από ένα δυνατό παιχνίδι που επιφύλασσε δραματικό φινάλε στους φιλάθλους που το παρακολούθησαν. Συγκεκριμένα, στο 89o λεπτό ο… βιονικός Ντιέγκο Ρομάνο έγραψε το 1-0 με κεφαλιά για τους γηπεδούχους, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι πρόλαβαν να αντιδράσουν και να αποτρέψουν την ήττα, χάρη σε σουτ του Βίλα στο 93ο λεπτό (1-1)!

Ο Άρης Βούλας έπαιζε από το 47ο λεπτό με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κριλή με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με την αριθμητική ισορροπία να αποκαθίσταται στο 88ο λεπτό από την αποβολή του Γερώνυμου, επίσης με δεύτερη κίτρινη.

Αμέσως μετά το 1-0 ο Ρομάνο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη επειδή στους πανηγυρισμούς αφαίρεσε τη φανέλα από το σώμα του, ενώ στο 93ο λεπτό καταγράφηκε η δεύτερη αποβολή και για την Τριγλία, όταν ο Παπαδιονυσίου έκανε άσεμνη χειρονομία προς την εξέδρα και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.

Διαιτητές: Αρφάνης, Κάλλης-Κουλοχέρης

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τάσος Τασιόπουλος): Προβίδας, Ατματσίδης, Ρεσούλι, Γκιούρα, Αφράτης, Κλης, Μπρης (83′ Ηλιάδης), Φουκαράς, Μιραφιόρι (62′ Φωστέρης), Ρομάνο, Κριλής

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Συράκας, Τζίτζης (44′ λ.τρ. Δελαπόρτας), Παπαδιονυσίου, Μεϊμάρογλου, Ι. Τσούκας, Καραγιάννης (70′ Καρκασίνας), Παπάζογλου, Νταή, Κ. Τσούκας, Βίλα, Γερώνυμος.