Οριστική διακοπή στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ – Eισβολή οπαδών στο γήπεδο, δακρυγόνα απ΄έξω

Μόλις 70 λεπτά διήρκησε το ντέρμπι αιωνίων για την 25η αγωνιστική της Super League με το σκορ σ’ εκείνο το χρονικό σημείο να ειναι 0-1 για τον Ολυμπιακό χάρις στο γκολ του Γκερέρο στο 53′.

Με τους οπαδούς του ΠΑΟ να έχουν κάνει την πρώτη εισβολή στον αγωνιστικό χώρο στο 5′ προκαλώντας 10λεπτη διακοπή και με τις μάχες έξω από το πέταλο των οργανωμένων (μεταξύ οπαδών και Αστυνομίας να μαίνονται από τις αρχές του Β’ ημιχρόνου) στο 70′ είχαμε νέα εισβολή με οπαδούς να κινούνται πίσω από την εστία του Παναθηναϊκού και τον διαιτητή Φριτς να στέλνει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια…

Η διακοπή εκτός συγκλονιστικού απροόπτου είναι οριστική με το ΟΑΚΑ να έχει αδειάσει…

Σύμφωνα με την αστυνομία, τα επεισόδια ξεκίνησαν από το πέταλο που βρίσκεται στις κερκίδες των φανατικών οπαδών του Παναθηναϊκού, οι οποίοι επιτέθηκαν στα ΜΑΤ. Τα ΜΑΤ χρησιμοποίησαν δακρυγόνα και χειροβομβίδες κρότου – λάμψης και οι οπαδοί μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο. Ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα.