Όταν δέχτηκε το πρώτο γκολ κατέρρευσε… Αήττητος – Προοδευτική 0-4

Εντός έδρας ήττα με σκορ 4-0 γνώρισε την Κυριακή (1/11) ο Αήττητος Σπάτων από την Προοδευτική στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Βαγγέλη Τσιώλη δέχτηκε νωρίς το πρώτο γκολ και δεχόμενη άλλα δύο μέχρι το ημίωρο κατέρρευσε, ενώ η Προοδευτική έκλεισε το σκορ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Βέβαια για τον Αήττητο το ματς αυτό ήταν το δεύτερο καθώς είχε ρεπό την προηγούμενη αγωνιστική και έτσι η ομάδα των Σπάτων έχει τρεις πόντους, όσους και η ομάδα του Πειραιά.

Σίγουρα η εμφάνιση των γηπεδούχων ήταν πολύ κακή και οι ποδοσφαιριστές του Βαγγέλη Τσιώλη θα πρέπει να ξεχάσουν τη σημερινή εικόνα τους, ενώ η Προοδευτική έδειξε ότι ήθελε περισσότερο το ματς. Ένα ματς όπου και οι δύο ομάδες είχαν χαμένο πέναλτι.

Η Προοδευτική πήρε κεφάλι στο σκορ στο 11′ με σκόρερ τον Τζανιδάκη, με τον Αήττητο να απειλεί για πρώτη φορά στο 23′ με την μπάλα στο σουτ του Πρέντι να περνά ελάχιστα άουτ. Δύο λεπτά αργότερα ο Βασιλείου μέσα στη μικρή περιοχή έκανε το 0-2 σε φάση που οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ στον Στεφανίδη.

Κυρίαρχη στο ματς η ομάδα του Λεωνίδα Τσιγαρίδα έφτασε στο 0-3 με τον Κυριαζή στο ημίωρο και ενώ ένα λεπτά μετά οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για το 1-3 όμως το σουτ του Σερέπα κατέληξε άουτ. Μάλιστα ο ίδιος παίκτης στο 33′ ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, αλλά ο ρέφερι Αλαμπέης έδειξε να συνεχιστεί το ματς.

Τυπική διαδικασία το δεύτερο ημίχρονο με τον Κρίστιαν στο 47′ να πετυχαίνει το 0-4 με την Προοδευτική να χάνει την ευκαιρία για το 0-5 όταν ο Θεοδωρίδης αστόχησε σε πέναλτι στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Στεφανίδη.

Πέναλτι κέρδισε και ο Αήττητος στο 73′ με τον Πλαβούκο να ανατρέπεται από τον Βασιλείου. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Τζανουλίνος, όμως ο Κατσούλης μπλόκαρε την μπάλα.

Διαιτητής: Αλαμπέης (Αττικής), Βοηθοί: Νυδριώτης (Αττικής), Νικολάου (Αττικής)

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Βαγγέλης Τσιώλης): Στεφανίδης, Ελευθεριάδης 29′ (Στυλιανόπουλος), Γκρόσιος, Σπίντζος, Μεγαλοοικονόμου, Δακτυλίδης, Ταμπάκης (69′ Ντουσάϊ), Τζανουλίνος, Πρέντι Άρης (52′ Χιλάϊ), Πλαβούκος, Κατσέρης (29′ Σερέπας).

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Λεωνίδας Τσιγαρίδας): Κατσούλης, Βαλιούτης, Μανωλιάς, Παλάτσιος (63′ Δαλαβέρης), Μαούνης, Βασιλείου, Τζανιδάκης (70′ Ξιγκάκης), Θεοδωρίδης, Κυριαζής, Κρίστιαν (89′ Ντουρμισαϊ), Γριζανίτης.